Բուրաստանում կորած երեխայի դին գտել են ջրատարում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը փետրվարի 24-ին, ժամը 19:10-ին տեղեկություն է ստացել, որ Արարատի մարզի Բուրաստան գյուղի Անդրանիկի փողոցի տներից մեկի մոտակայքում ժամը 17:30-ի սահմաններում 2 տարեկան երեխա (տղա) է կորել. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել երկու մարտական հաշվարկ, Մարզային փրկարարական վարչության և հրշեջ-փրկարարական ջոկատի օպերատիվ խմբերը:
Ժամը 22:20-ին փրկարարները  գյուղի մոտակայքով անցնող ջրանցքում (խորությունը՝ 2.5 մ, լայնությունը՝ 5 մ) հայտնաբերել են  2015 թ. ծնված Խ. Ս.-ի դին: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքից։
Փրկարարները ջրատարից դուրս են բերել դին և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային:
Որոնողական աշխատանքներին մասնակցել են 38 փրկարար ծառայող և 25 գյուղացի՝ գյուղապետի գլխավորությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ ոստիկանության ԶԼՄ-ների հետ կապի, վերլուծության և լրատվության բաժնի պետ Էդգար Ջանոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում նշել է, որ «2015 թվականին ծնված ՍԽ-ն, պապու հետ գտնվելով տանը կից անասնագոմում, դուրս է եկել անասնագոմից և անհայտ կորել։ Ձեռնարկված անհետաձգելի օպերեատիվ հետախուզական և որոնողական աշխատանքների շնորհիվ, նույն օրը, ժ.22.10-ին, Բուրաստան գյուղի Անդրանիկի փողոցի վերջնամասում գտնվող ջրատարի մեջ հայտնաբերվել է Ս.Խ-ի դիակը: Արտաքին զննությամբ դիակի վրա բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Կատարվում է քննություն»¸- նշել է Ջանոյանը:

Труп пропавшего мальчика в Бурастане нашли в  водостоке
24 февраля в 19:10 часов  в МЧС РА поступило сообщение о том, что в селе Бурастан Араратской области близ одного дома  по ул. Андраника в районе 17:30 часов  пропал 2-летний мальчик, необходима  помощь спасателей.
На место выехали 2 боевых  расчета, оперативные  группы областного спасательного управления и отряда пожарных-спасателей.
В 22:20 часов  спасатели нашли в водостоке (глубина 2,5м, ширина 5м) труп Х.С. 2015 г/р. Об этом Арменпресс стало известно с  официального сайта МЧС РА.
Спасатели поднесли труп мальчика к  машине  скорой  помощи.
В  поиске  участвовали 38 спасателей и 25 сельчан во главе  со старостой.
Как передает Арменпресс, начальник  пресс-службы полиции РА Эдгар Джаноян написал на своей  странице в  Facebook: «Х.С. 2015 г/р., находящийся вместе  с дедом в хлеву, вышел оттуда и исчез. Благодаря  оперативным поисковым работам, в  тот же день в 22.10 часов, в водостоке по ул. Андраника в селе Бурастан Араратской области был обнаружен труп мальчика. При предварительном внешнем осмотре  следов  насилия не  обнаружено. Проводится следствие», - отметил Джаноян.