Մակրոնը կմասնակցի Ելիսեյան պալատում «Պետյան եւ գայլը» ներկայացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը դերակատարներից մեկը կլինի Սերգեյ Պրոկոֆեւի «Պետյան եւ գայլը» երաժշտական հեքիաթում, որը ներկայացվելու Է Ելիսեյան պալատում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, փետրվարի 22-ին հայտնել Է BFM TV հեռուստաալիքը:
Հեռուստաալիքի տեղեկատվությամբ, նախագահի մասնակցությամբ ներկայացումը կկայանա հաջորդ հինգշաբթի օրը՝ մարտի 1-ին: Մինչ այդ, փետրվարի 26-ին եւ 27-ին, պլանավորվել են երկու փորձեր, որոնց Մակրոնը նույնպես մասնակցելու Է:
Նշվում Է, որ երեկոյին հրավիրված Է Ֆրանսիայի առաջին տիկինը՝ Բրիժիտ Մակրոնը: Թե ինչ դեր Է ներկայացման մեջ խաղալու նախագահը, առայժմ անհայտ Է:
Խորհրդային կոմպոզիտոր Սերգեյ Պրոկոֆեւը «Պետյան եւ գայլը» դասական մանկական երաժշտական հեքիաթն ստեղծել Է 1936 թվականին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Макрон примет участие в спектакле "Петя и волк" в Елисейском дворце
Президент Франции Эмманюэль Макрон сыграет одну из ролей в музыкальной сказке Сергея Прокофьева "Петя и волк" в Елисейском дворце. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом сообщил в четверг телеканал BFM TV.
По информации телеканала, спектакль с участием президента состоится в следующий четверг, 1 марта. До этого, в понедельник и вторник, запланированы две репетиции, в которых Макрон также примет участие.
Отмечается, что на вечер приглашена первая леди Франции Брижит Макрон. Какую роль исполнит в спектакле президент, пока неизвестно.
Советский композитор Сергей Прокофьев создал классическую детскую музыкальную сказку "Петя и волк" в 1936 году.