Արմեն Սարգսյանն ավստրիահայ համայնքին ներկայացրել է Հայաստանի զարգացման վերաբերյալ իր տեսլականը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից  ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված՝ Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր  դեսպան Արմեն Սարգսյանն արտերկրի հայ համայնքներ այցերի շրջանակում փետրվարի 20-ին  Վիեննայի Սբ Հռիփսիմե եկեղեցու սրահում հանդիպում է ունեցել  ավստրիահայ կազմակերպությունների ղեկավարների և անհատների հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հանդիպման սկզբում Արմեն Սարգսյանը ներկայացրել է  ընտրվելու դեպքում իր հիմնական անելիքներն ու Հայաստանի զարգացման վերաբերյալ իր տեսլականը։ Նա խոսել է նաեւ Հայաստանի ու համահայկական խնդիրների մասին, առաջարկել միասնական լուծումներ փնտրելու համար խրախուսել համահայկական երկխոսությունը:
Արմեն Սարգսյանի ներածական խոսքին հաջորդել է համայնքային կառույցների ղեկավարների և անհատների հետ անկեղծ զրույցը, որի ժամանակ հնչել են ավստրիահայերի հարցերն ու կարծիքները կապված Հայաստանի քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական, մշակութային ու կրթական խնդիրների, ինչպես նաև Հայաստան-Սփյուռք փոխհարաբերությունների մասին:

Armen Sarkissian presents his vision on Armenia’s development to Austrian-Armenian community
YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. Armenian presidential candidate, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to the UK Armen Sarkissian met with the Austrian-Armenian community representatives at St. Hripsime Church in Vienna on February 20 as part of his meetings with the Armenian communities.
ARMENPRESS reports at the beginning of the meeting Armen Sarkissian presented his main activities in case of being elected and his vision of Armenia’s development. He also talked about pan-Armenian issues, suggested encouraging pan-Armenian dialogue for finding cooperative solutions.
Following the speech, Armen Sarkissian had a sincere dialogue with the heads of community organizations and individuals.