Սահակաշվիլին հեծանվով զբոսնում Է Հոլանդիայում եւ մտածում՝ ինչպես «հեռացնել Պորոշենկոյին»
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի նախկին նախագահ, ներկայում Ուկրաինայի ընդդիմադիր գործիչ Միխեիլ Սահակաշվիլին Հոլիվուդում հեծանվով զբոսանք Է կատարել Հյուսիսային ծովի ափին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Քաղաքական գործիչն անցած շաբաթ Է մեկնել Հոլանդիա, որտեղ ապրում Է նրա կինը՝ Սանդրա Ռուլովսը: Սահակաշվիլիին արդեն հանձնել են վկայական, որը նրան իրավունք Է տալիս ապրել ու աշխատել Եվրամիությունում:
«Հյուսիսային ծով: Դե, դա այն չԷ, ինչ Առողջության ուղեգիծն Օդեսայում, բայց ես այնտեղ կվերադառնամ հենց որ հեռացնենք Պորոշենկոյին եւ Տրուխանովին (խոսքը վերաբերում Է Օդեսայի քաղաքագլուխ Գենադի Տրուխանովին), շատ շուտով»,-գրել Է Սահակաշվիլին Facebook-ի իր Էջում:

Саакашвили катается на велосипеде в Голландии и думает, как "убрать Порошенко"
Экс-президент Грузии, ныне украинский оппозиционер Михаил Саакашвили совершил велосипедную прогулку по берегу Северного моря в Голландии, передает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
Политик уехал в Голландию, где проживает его супруга Сандра Руловс, на прошлой неделе. Саакашвили уже вручили удостоверение личности, дающее право на проживание и работу в Евросоюзе.
"Северное море. Ну, не совсем Трасса здоровья в Одессе, но туда я вернусь как только уберем Порошенко (президент Украины Петр Порошенко — ред.) и Труханова (мэр Одессы Геннадий Труханов — ред.), очень скоро", — написал Саакашвили на своей странице в Facebook.