Հայաստանի ուսական ռազմակայանի ինժեներները կլրասարքավորեն ուղեգծերը «ԲՄԽ-2018»-ի անցկացման համար
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ռուսական ռազմակայանի ռազմական ինժեներներն ավարտում են ուղեգծերի սարքավորումը «Կամխուդ» եւ «Ալագյազ» զորավարժարանների տանկարշավարաններում «ԲՄԽ-2018» Բանակային միջազգային խաղերի մրցումների անցկացման համար:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունում, զինծառայողները մեկ ամսվա ընթացքում սարքավորել են ճանապարհային գոտին եւ խոչընդոտները «Տանկային բիաթլոն», «Անվտանգ միջավայր», «Սուվորովյան գրոհ», «Ավտոմոբիլային ռալլի» եւ այլ մրցումների ընտրական փուլերի անցկացման համար՝ ցուցակային բուլդոզերների, Էքսկավատորների, գրեյդերների եւ ավտոմոբիլային հատուկ ռազմական տեխնիկայի օգտագործմամբ:
Մրցումների նախաշեմին տանկարշավարաններում կատարվել Է ճանապարհային պաստառի մաքրում պայթուցիկ նյութերից եւ առարկաներից՝ «Կորշուն» ականափնտրիչների եւ ականափնտրիչ շներով կինոլոգների խմբերի օգտագործմամբ: Բարձրլեռնային զորավարժարաններում ուղեգծերի սարքավորմանը մասնակցում են ավելի քան 100 զինծառայողներ եւ շուրջ 50 միավոր ռազմական եւ հատուկ տեխնիկա:

В Армении инженеры ЮВО дооборудуют трассы для проведения АрМИ-2018
Военные инженеры российской военной базы Южного военного округа (ЮВО), дислоцированной в Армении, завершают оборудование трасс для проведения состязаний в конкурсах Армейских международных игр «АрМИ-2018» на танкодромах полигонов «Камхуд» и «Алагяз».
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Южного военного округа, военнослужащие в течение месяца оборудовали дорожную полосу и препятствия для проведения отборочных этапов конкурсов «Танковый биатлон», «Безопасная среда», «Суворовский натиск», «Автомобильное ралли» и др. с использованием штатных бульдозеров, экскаваторов, грейдеров и автомобильной специальной военной техники.
В преддверии соревнований на танкодромах проведена очистка дорожного полотна от взрывчатых веществ и предметов с использованием миноискателей «Коршун» и расчетов кинологов с минно-розыскными собаками.
В оборудовании трасс на высокогорных полигонах ЮВО в Закавказье принимают участие более 100 военнослужащих и около 50 единиц военной и специальной техники.