ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատը հավանություն տվեց կառավարության ֆինանսավորմանը մինչեւ մարտի 23-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատը տեղական ժամանակով փետրվարի 6-ի երեկոյան հավանություն Է տվել մինչեւ մարտի 23-ը երկրի ֆեդերալ կառավարության գործունեության ժամանակավոր ֆինանսավորման երկարաձգման օրինագծին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են քվեարկության արդյունքները:
Փաստաթղթին «կողմ» Է քվեարկել 245 կոնգրեսական, «դեմ»՝ 182-ը: Օրինագիծը քննարկման Է ուղարկվել Սենատ:
Երեք շաբաթ առաջ դեմոկրատ սենատորները չպաշտպանեցին ֆինանսավորման երկարաձգման օրինագիծը, ինչը հանգեցրեց ԱՄՆ-ի ֆեդերալ կառավարության աշխատանքի եռօրյա ընդհատման:
Կառավարության գործունեության ներկայիս ֆինանսավորման ժամկետը լրանում Է փետրվարի 8-ին: Դեմոկրատները երկարաձգման պայման են դրել ներգաղթի հարցի շուրջը համաձայնությունը, որը լուրջ տարաձայնություններ Է առաջացնում կուսակցությունների միջեւ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Нижняя палата Конгресса США одобрила финансирование правительства до 23 марта
Палата представителей конгресса США вечером во вторник по местному времени одобрила законопроект о продлении временного финансирования деятельности федерального правительства страны до 23 марта, свидетельствуют итоги голосования.
"За" документ проголосовали 245 конгрессменов, "против" - 182, сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
Законопроект направлен на рассмотрение в сенат.
Три недели назад сенаторы-демократы не поддержали законопроект о продлении финансирования, что привело к трехдневной остановке работы федерального правительства США.
Срок нынешнего финансирования деятельности правительства истечет в четверг, 8 февраля. Условием продления демократы поставили соглашение по иммиграционному вопросу, который вызывает большие разногласия между партиями.