Արմեն Սարգսյանը Ալեն Դանքնի հետ քննարկել է ԼՂ խնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 5-ին հանդիպում ունեցավ Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-բրիտանական հարաբերություններին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ԵՄ կազմից ՄԹ դուրս գալու բանակցություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցեր։
Կողմերը նաև անդրադարձ կատարեցին երկկողմ առևտրա-տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը, կարևորելով նշված բնագավառում համատեղ նախաձեռնությունները, որոնք կարող են նպաստել Հայաստանում գործրարար միջավայրի հետագա բարելավմանն ու ներդրումների ծավալների մեծացմանը։

YEREVAN, FEBRUARY 6, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to the United Kingdom Armen Sarkissian on February 5 met with UK Minister of State for Europe and the Americas Alan Duncan, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
During the meeting issues relating to the Armenian-British relations, regional developments, the Brexit talks, as well as the peaceful settlement process of the Nagorno Karabakh conflict were discussed.
The officials also touched upon the further development of bilateral trade-economic cooperation, attaching importance to the joint initiatives in this sphere which can contribute to further improving the business environment and increasing the investment volumes in Armenia.