Արմեն Սարգսյանը Ալեն Դանքնի հետ քննարկել է ԼՂ խնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Արմեն Սարգսյանը փետրվարի 5-ին հանդիպում ունեցավ Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի և Ամերիկայի հարցերով պետնախարար Ալեն Դանքնի հետ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հայ-բրիտանական հարաբերություններին, տարածաշրջանային զարգացումներին, ԵՄ կազմից ՄԹ դուրս գալու բանակցություններին, ԼՂ հակամարտության կարգավորման խաղաղ գործընթացին առնչվող հարցեր։
Կողմերը նաև անդրադարձ կատարեցին երկկողմ առևտրա-տնտեսական համագործակցության հետագա զարգացմանը, կարևորելով նշված բնագավառում համատեղ նախաձեռնությունները, որոնք կարող են նպաստել Հայաստանում գործրարար միջավայրի հետագա բարելավմանն ու ներդրումների ծավալների մեծացմանը։

Армен Саргсян и Алан Дункан обсудили процесс мирного урегулирования карабахского конфликта
Посол Армении в Соединенном Королевстве Армен Саргсян встретился 5-го февраля с  госминистром Соединенного Королевства по вопросам Европы и Америки Аланом Дунканом.  Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся армяно-британских отношений, региональных развитий, переговоров по выходу Соединенного королевства из состава ЕС, процесса по мирному урегулированию карабахской проблемы.
Стороны коснулись также дальнейшего развития двустороннего торгово-экономического сотрудничества, отметив важность совместных инициатив в указанной сфере, которые могут способствовать дальнейшему улучшению бизнес-среды в Армении и увеличению объемов инвестиций.