Աֆրինի իշխանությունները կոչ են արել միջազգային կառույցներին կանգնեցնել Թուրքիային
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիական Աֆրին շրջանի տեղական իշխանությունները կոչ են արել միջազգային կազմակերպություններին և տերություններին դադարեցնել այդ շրջանում Թուրքիայի գործողությունները: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է գերմանական Deutsche Welle-ի թուրքական ծառայությունը:
Մասնավորապես, Աֆրինի իշխանությունները կոչ են արել Միացյալ Նահանգներին, Եվրամիությանն ու ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդին, ինչպես նաև «Իսլամական պետություն» խմբավորման դեմ միջազգային կոալիցիայի անդամներին «անմիջապես միջամտել՝ դադարեցնելու Թուրքիայի հարձակումը»:
Թուրքիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը մինչ օրս խոստովանել է 9 թուրք զինվորի կորուստ: Քրդական կողմի համոզմամբ՝ թուրքական զինուժի կորուստները շատ ավելի են:
Անգլիայում գործող Մարդու իրավունքների հետազոտման սիրիական կենտրոնի տվյալներով՝ Թուրքիայի գործողությունների հետևանքով մահացել է քաղաքացիական 68 անձ, այդ թվում և 21 երեխա:

Afrin authorities call on int’l community to stop Turkish offensive
YEREVAN, FEBRUARY 5, ARMENPRESS. The local authorities of Afrin, Syria have called on international organizations and countries to stop Turkey’s actions in their territory, Deutsche Welle Turkey reports.
Afrin authorities called on the US, the EU and the UN Security Council, as well as the global anti-ISIS coalition to “immediately stop Turkey’s offensive”.
Until now, the Turkish military has announced it has lost 9 soldiers, but the Kurdish side claims the actual number to be much higher.
According to a UK based Syrian Center of Human Rights Studies, 68 civilians, including 21 children have been killed as a result of the Turkish intervention.