Թրամփի մասին սկանդալային գիրքը կդրվի հեռուստասերիալի հիմքում. Hollywood Reporter
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի մասին Մայքլ Վուլֆի սկանդալային գիրքը կդրվի հեռուստասերիալի հիմքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է Hollywood Reporter-ը:
«Կրակ եւ ցասում. Թրամփի Սպիտակ տանը» բեսթսելլերի Էկրանավորման իրավունքը ձեռք Է բերել Endeavor Content ընկերությունը: Հրատարակության տեղակատվության համաձայն, գործարքի գումարը հասնում Է միլիոնավոր դոլարների:
Սերիալի գործադիր պրոդյուսեր կդառնա Վուլֆն ինքը, նշում Է հրատարակությունը: «Կրակ եւ ցասում. Թրամփի Սպիտակ տանը» գիրքը վաճառքի Է հանվել հունվարի 9-ին եւ բեսթսելլեր Է դարձել ԱՄՆ-ում: Գրքում, մասնավորապես, հաղորդվում Է, որ Դոնալդ Թրամփը չԷր ակնկալում դառնալ ԱՄՆ-ի նախագահ, նրա կինը՝ Մելանյան, շփոթահար Էր առաջին տիկինը դառնալու հեռանկարից, իսկ Թրամփի մի քանի խորհրդականներ անհանգստացած Էին նախագահի հոգեկան առողջությունից:
Սպիտակ տունը կտրականապես ժխտում Է Վուլֆի գրքի բովանդակությունը, իսկ Թրամփի անձնական փաստաբանը նամակ Է ուղարկել Վուլֆին եւ հրատարակչին՝ պահանջելով կասեցնել գրքի հրատարակումն ու տարածումը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Скандальная книга о Трампе ляжет в основу телесериала, пишут СМИ
Скандальная книга Майкла Вулффа о президенте США Дональде Трампе ляжет в основу телесериала. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом пишет издание Hollywood Reporter.
Права на экранизацию бестселлера "Огонь и ярость: в Белом доме Трампа" приобрела компания Endeavor Content. Согласно информации издания, стоимость сделки исчисляется миллионами долларов.
Исполнительным продюсером сериала станет сам Вулфф, отмечает издание.
Книга "Огонь и ярость: в Белом доме Трампа" вышла в продажу 9 января и стала бестселлером в США. В книге, в частности, сообщается, что Дональд Трамп не рассчитывал стать президентом США, его супруга Мелания была в шоке от перспективы стать первой леди, а некоторые советники Трампа были обеспокоены психическим здоровьем президента.
Белый дом категорически опроверг содержание книги Вулффа, а личный адвокат Трампа направил Вулффу и издателю письмо с требованием приостановить публикацию и распространение книги.