Վրաստանում հարձակման ենթարկված ՀՀ քաղաքացու առողջական վիճակում դրական տեղաշարժ կա
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի Օզուրգեթի քաղաքում ավազակային հարձակման հետևանքով տուժած ՀՀ քաղաքացի Արթուր Սուքիասյանի առողջական վիճակում կա դրական տեղաշարժ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից, տուժածն իրեն լավ է զգում և գտնվում է բժիշկների մշտական վերահսկողության տակ։
Հունվարի 13-ին հայտնի էր դարձել, որ Վրաստանի Օզուրգեթի քաղաքում անհայտ անձինք հարձակվել են հայ գործարարի վրա և նրանից մեծ գումար հափշտակել: 31-ամյա Արթուր Սուքիասյանը Գուրիայի շրջանում մի քանի խանութների սեփականատեր է:
Սուքիասյանը հունվարի 13-ի առավոտյան հարձակման է ենթարկվել իր տան մուտքի մոտ: Դիմակավորված երկու տղամարդիկ բութ առարկայով հարվածել են նրա գլխին , այնուհետև հափշտակել 30 հազար լարի (մոտ 11,7 հազար դոլար): Գործարարը պատրաստվում էր գնալ Թբիլիսիի «Լիլո» շուկա` իր խանութների համար ապրանք ձեռք բերելու նպատակով, այդ իսկ պատճառով նրա մոտ մեծ գումար է եղել:

Positive progress in health condition of Armenian citizen assaulted in Georgia
YEREVAN, JANUARY 15, ARMENPRESS. There is a positive progress in the health condition of Armenian citizen Artur Sukiasyan assaulted in the Georgian city of Ozurgeti, the Armenian Embassy in Georgia told Armenpress.
Artur Sukiasyan feels good and is under the doctors’ constant control.
Masked men have assaulted and robbed 31 year old Artur Sukiasyan in Ozurgeti, Georgia on January 13. He owns several stores in Guria region. The businessman was assaulted near his home in the morning of January 13. Two masked men knocked him down with a blow to his head and took nearly 11,7 thousand dollars from his possession. The Armenian businessman was on his way to a market in Tbilisi for procurements for his stores.