Համաշխարհային բանկը 2018-ին Հայաստանի ՀՆԱ-ի 3.8 տոկոսանոց աճ է կանխատեսում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համաշխարհային բանկը 2018-ին Հայաստանի տնտեսական աճի 3.8 տոկոսանոց աճ է կանխատեսում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այն ամրագրված է Համաշխարհային բանկի «Գլոբալ տնտեսական հեռանկարներ» 2018 թվականի զեկույցում: Հաջորդ երկու տարիների համար ՀԲ-ն Հայաստանի տնտեսական աճը կանխատեսում է 4 տոկոսի սահմանում:
Մասնագետները 2018-2020թթ. տնտեսական աճի ամրապնդումը մի շարք երկրներում, այդ թվում` Հայաստանում, կապում են հումքային ապրանքների գների ամրապնդման և ներքին պահանջարկի ու դրամային փոխանցումների  ավելացման հետ:
Համաշխարհային բանկը 2018-ին Ադրբեջանի համար կանխատեսում է 0.9, Թուրքիայի համար 3.5, Վրաստանի համար 4.2, Բելառուսի` 2.1, Ղազախստանի` 2.6, Ռուսաստանի` 1.7, Ուկրաինայի համար 3.5 տոկոս տնտեսական աճ:

World Bank predicts 3.8% GDP growth for Armenia in 2018
YEREVAN, JANUARY 10, ARMENPRESS. The World Bank predicts 3.8% economic growth for Armenia in 2018, according to the WB 2018 report titled “Global Economic Prospects”, reports Armenpress.
For the next two years the World Bank estimates 4% economic growth for Armenia.
The specialists link the strengthening of 2018-2020 economic growth in several countries, including Armenia, with the strengthening of prices of raw materials and increase in domestic demand and money transfers.
The World Bank predicts 0.9% economic growth for Azerbaijan, 3.5% for Turkey, 4.2% for Georgia, 2.1% for Belarus, 2.6% for Kazakhstan, 1.7% for Russia, 3.5% for Ukraine.