ՀՀ վարչապետն արդյունավետ է գնահատել Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի գրեթե մեկամյա գործունեությունը
ՀՀ վարչապետն արդյունավետ է գնահատել Ռազմավարական նախաձեռնությունների
կենտրոնի գրեթե մեկամյա գործունեությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ դեկտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել «Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոն» (ՌՆԿ) հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, օրակարգային հարցերի շրջանակում ներկայացվել է ՌՆԿ 2017 թ. գործունեության հաշվետվությունը և քննարկվել են 2018 թ. անելիքները:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Խաչատուրյանն իր զեկույցում անդրադարձել է ընթացիկ տարում հանրային կառավարման, հարկային և մաքսային վարչարարության, զբոսաշրջության, կրթության, տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության ոլորտներում բարեփոխումների ուղղությամբ կատարված և կատարվող աշխատանքներին: Մտքերի փոխանակության ընթացքում հոգաբարձուների խորհրդի անդամները քննարկել են նշված բնագավառներում նախաձեռնված ծրագրերի ընթացքին, միջանկյալ արդյունքներին, գերատեսչությունների հետ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ներկայացվել են հետագա անելիքներին վերաբերող առաջարկություններ: Խորհուրդն ի գիտություն է ընդունել ՌՆԿ 2017 թ. գործունեության հաշվետվությունը:
Վարչապետ Կարապետյանն արդյունավետ է գնահատել Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի գրեթե մեկամյա գործունեությունն ու նաև շնորհակալություն հայտնել մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներին ակտիվ համագործակցության համար՝ նշելով, որ 2018 թ. պետք է էլ ավելի մեծ թափով և էներգիայով շարունակել աշխատանքը:

Armenian Premier assesses the nearly one year of activities of Center of Strategic Initiatives as effective
Armenian Premier assesses the nearly one year of activities of Center of Strategic Initiatives as
effective
YEREVAN, DECEMBER 26, ARMENPRESS. The meeting of the Board of Trustees of the “Center of Strategic Initiatives” of Armenia took place on December 26, chaired by Prime Minister Karen Karapetyan.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, the report on the activities of the Center of 2017 was presented and the plans for 2018 were discussed.
Executive Director of the Center Alexander Khachaturyan  referred in his report to the works done and still underway in the spheres of public administration, customs and tax administration, education, information and high technologies and agriculture.
Prime Minister Karapetyan assessed the nearly one year of activities of the Center of Strategic Initiatives as effective and also thanked the representatives of the private sector for their active cooperation, noting that in 2018 the works should be continued more vigorously.