ՀՀ Նախագահն ընդունել է «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» կինոյի և հեռուստատեսության խմբի գլխավոր տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 20-ին ընդունել է «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» կինոյի և հեռուստատեսության խմբի գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Մինասբեկյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայաստանի hանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ռուբեն Ջաղինյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Ռաֆայել Մինասբեկյանը Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Հանրային հեռուստառադիոընկերության հետ «Գազպրոմ-մեդիա հոլդինգի» համագործակցության մտադրությունների մասին, այդ թվում՝ համատեղ ֆիլմարտադրության ոլորտում, որն ուղղված կլինի հայ-ռուսական դարավոր բարեկամության ամրապնդմանը՝ ներկայացնելով երկու ժողովուրդների համատեղ ձեռքբերումները, անցած ուղին և ընդհանուր արժեքները:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել և կարևորել է երկկողմ կապերի ամրապնդմանն ուղղված նման նախաձեռնությունները և պատրաստակամություն հայտնել հնարավորինս աջակցել դրանց իրագործմանը:

President Sargsyan receives General Director of Gazprom-Media Holding Film and Television
YEREVAN, DECEMBER 19, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan received on December 20 General Director of Gazprom-Media Holding Film and Television Group Rafael Minasbekyan. Chairman of the Public TV and Radio Council of Armenia Ruben Jaghinyan was also present at the meeting.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Armenian President’s Office, Rafael Minasbekyan told President Serzh Sargsyan about the intentions of cooperation of Gazprom-Media Holding with the Public TV, including in the sphere of film production that will be aimed at the strengthening of the centuries old friendship between the Armenian and Russian peoples, presenting their joint achievements.
The President of the Republic welcomed and highlighted such initiatives aimed at strengthening bilateral relations and expressed readiness to maximally support their implementation.