Հայտնի են «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացում» 2017-2018 ծրագրի մրցույթի հաղթողները
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամփոփվել են ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի և Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) կողմից համատեղ իրականացվող «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացում» 2017-2018  ծրագրի մրցույթի արդյունքները։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, մրցույթի արդյունքների ամփոփման ընթացքում առավելություն է տրվել մասնակից այն կազմակերպություններին, որոնց սերտիֆիկացման պարագայում ավելի մեծ է արտադրանքի արտահանման հնարավորությունըև որոնք օրգանական սերտիֆիկացում ստանալուց  հետո նախատեսում են նոր աշխատատեղերի ստեղծում, ինչպես նաև հաշվի է առնվել կազմակերպությունների սահմանամերձ համայնքներում աշխատելու հանգամանքը։
Ծրագրին դիմած ավելի քան 70 տնտեսվարողներից մրցույթի արդյունքում հաղթող են ճանաչվել 15-ը։
Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ամենամյա ծրագիրն իրականացվում է 2015թ-ից։ Ծրագրի շրջանակում  օրգանական սերտիֆիկացում  են ստացել 30 տնտեսվարող։ Գերմանացի մասնագետների աջակցությամբ յուրաքանչյուր տարի իրականացվել է ծրագրի շահառուների վերապատրաստում։ Պայմանավորված մրցույթում հաղթող ճանաչվելու և BIO արտադրության ոլորտում գործունեության ծավալմամբ՝  արդեն իսկ ստեղծվել է ավելի քան 50 նոր աշխատատեղ։ Միայն 2017-2018 ծրագրի արդյունքում նախատեսվում է 70 նոր աշխատատեղի ստեղծում։
Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ծրագիրն իրականացվում  է  ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի հաճախորդների համար։

YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS. The results of the "Organic Agricultural Development" 2017-2018 program jointly implemented by ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK and Nature and Biodiversity Conservation Union in Germany (NABU) have been summarized, reports Armenpress.
For determining the results of the contest the priority has been given to those entrepreneurs, who in case of certification will have wide opportunity to export their products and will initiate new jobs creation, also has been considered the fact of operating in border communities.
15 companies out of 70 who had applied to the program have become winners.
The annual program of “Organic Agricultural Development” is implemented since 2015. Within the framework of the program, 30 entrepreneurs have received organic certification. With the support of German specialists, the project beneficiaries have been trained each year. More than 50 new jobs have already been created, provided with the opportunity of award winning and operating in BIO production. In 2017-2018 it is planned to create 70 new jobs.
Organic Agriculture Development project is implemented for the clients of ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank.