Դեսպան Սադոյանը հանդիպել է Վրաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի դուայենի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանը դեկտեմբերի 12-ին հանդիպել է Վրաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի դուայենի հետ, որը հանդիսանում է Վրաստանում Չեխիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տոմաշ Պեռնիցկին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից՝ հավելելով. «Դուայենը շնորհավորեց դեսպան Սադոյանին նշանակման առթիվ և մաղթեց բեղմնավոր գործունեություն։
Դեսպան Սադոյանն իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց դուայենին ընդունելության համար և հույս հայտնեց, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում նրանք կունենան սերտ համագործակցություն։
Կողմերը մտքեր փոխանակեցին Վրաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի կողմից նախատեսված ծրագրերի և տարբեր նախաձեռնությունների, ինչպես նաև հայ-չեխական երկկողմ հարաբերությունների մասին»։

Ambassador Ruben Sadoyan meets with the Doyen of the diplomatic corps accredited in Georgia
YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Georgia Ruben Sadoyan met on December 12 with the Doyеn of the diplomatic corps accredited to Georgia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Czech Republic to Georgia Tomáš Pernický, ARMENPRESS was informed from the Armenian Embassy in Georgia.
The Doyen congratulated Ambassador Sadoyan on his appointment to the post and wished him fruitful work.
Ambassador Sadoyan, in turn, thanked the doyen for the reception and expressed the hope that during his activity as ambassador, close cooperation will be established between them.
The sides exchanged views on the plans and initiatives of the diplomatic corps accredited to Georgia, as well as on bilateral Armenian-Czech relations.