Դեսպան Սադոյանը հանդիպել է Վրաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի դուայենի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանը դեկտեմբերի 12-ին հանդիպել է Վրաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի դուայենի հետ, որը հանդիսանում է Վրաստանում Չեխիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տոմաշ Պեռնիցկին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից՝ հավելելով. «Դուայենը շնորհավորեց դեսպան Սադոյանին նշանակման առթիվ և մաղթեց բեղմնավոր գործունեություն։
Դեսպան Սադոյանն իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց դուայենին ընդունելության համար և հույս հայտնեց, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում նրանք կունենան սերտ համագործակցություն։
Կողմերը մտքեր փոխանակեցին Վրաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի կողմից նախատեսված ծրագրերի և տարբեր նախաձեռնությունների, ինչպես նաև հայ-չեխական երկկողմ հարաբերությունների մասին»։

Посол Армении встретился с дуайеном аккредитированного в Грузии дипломатического корпуса
Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Грузии Рубен Садоян 12 декабря встретился с дуайеном аккредитированного в Грузии дипломатического корпуса, Чрезвычайным и Полномочным Послом Чешской Республики в Грузии Томашем Перницким. Дуайен поздравил посла Рубена Садояна с назначением на пост и пожелал ему плодотворной деятельности.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства Армении в Грузии, посол Рубен Садоян, в свою очередь, поблагодарил дуайена за прием и выразил надежду, что в течение его деятельности на посту посла между ними установится тесное сотрудничество.
Стороны обменялись мнениями о планах и инициативах аккредитированного в Грузии дипломатического корпуса, а также о двусторонних армяно-чешских отношениях.