ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը կմասնակցի Ֆրանկոֆոնիայի նախարարական համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտգործանախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նոյեմբերի 25-26-ը Փարիզում կմասնակցի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության նախարարների 34-րդ համաժողովին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, փարիզյան համաժողովին Հայաստանը կստանձնի Ֆրանկոֆոնիայի նախարարների խորհրդի նախագահությունը։
Նախատեսվում է, որ Ֆրանկոֆոնիայի նախարարների համաժողովին կհաստատվեն Երևանում հաջորդ տարի կայանալիք կազմակերպության կանոնադրական մարմինների նստաշրջանների և գագաթաժողովի ժամկետները, գագաթաժողովի խորհրդանիշը, նշանաբանը և քննարկումների հիմնական թեմաները։

Министр ИД РА Эдвард Налбандян примет участие в министерской конференции МОФ
25-26 ноября в Париже министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян Налбандян примет участие  в 34-й министерской конференцииМеждународной организацииФранкофонии.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ МИД РА, на Парижской  конференции Армения  примет председательство в Совете министровМОФ.
Планируется,  что на министерской конференции будут утверждены сроки проведения саммита  и заседаний уставных органов МОФ в следующем году в Ереване, символ и лозунг саммита, а также основные темы обсуждений.