Մանուէլ Պետրոսյանը և Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթանակներով են մեկնարկել աշխարհի Մ20 տարեկանների առաջնությունում
Մանուէլ Պետրոսյանը և Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթանակներով են մեկնարկել աշխարհի Մ20
տարեկանների առաջնությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առաջին տուրում Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է բելառուս Վյաչեսլավ Զարուբիցկուն, իսկ Մանուէլ Պետրոսյանը` Անդրիուս Բրազձիոնիսին: Միայն Տիգրան Հարությունյանն է կիսել միավորը չին Խինյանգ Նիեի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` աղջիկների մրցաշարում Հայաստանի միակ ներկայացուցիչ Սիրանուշ Ղուկասյանը գերազանցել է Աննա Ստաշիսին:
Շախմատի աշխարհի մինչև 20 տարեկանների առաջնությունն անցկացվում է Իտալիայի Տարվիզիո քաղաքում և կավարտվի նոյեմբերի 25-ին:

Мануэль Петросян и Айк Мартиросян начали с побед на молодежсном первенстве мира по шахматам
В первом туре Айк Мартиросян одержал победу над белорусским шахматистом Вячеславом Зарубицким, а Мануэль Петросян победил Андриуса Барздзиониса. Тигран Арутюнян сыграл вничью с китайцем Хиньянгом Ниеем.
Как передает «Арменпресс», в женском турнире Сирануш Гукасян победила Анну Сташис.
С 13 по 25 ноября в итальянском городе Тарвизио пройдет чемпионат мира по шахматам до 20 лет (швейцарская система, 11 туров). Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета Армении. Армению на турнире представят международные гроссмейстеры Айк Мартиросян, Мануэль Петросян, международный мастер Тигран Арутюнян и женский международный мастер Сирануш Гукасян.