Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով նոյեմբերի 9-11-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Մոլդովայի Հանրապետության Նախագահ Իգոր Դոդոնը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, այցի շրջանակներում նախատեսված են Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի հետ:
Հանրապետության Նախագահի նստավայրում կայանալիք հայ-մոլդովական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Իգոր Դոդոնը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Մոլդովայի Հանրապետության Նախագահը կայցելի Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և Մատենադարան, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, Հայաստանի շախմատի ակադեմիա: Նախագահ Դոդոնը նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Moldovan President Igor Dodon to pay state visit to Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. At the invitation of President of Armenia Serzh Sargsyan, President of Moldova Igor Dodon will pay a state visit to Armenia on November 9-11.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Armenian President’s Office, the Molodovan President is scheduled to hold meetings with top official of Armenia – President Serzh Sargsyan, President of the National Assembly Ara Babloyan, Prime Minister Karen Karapetyan.
Following the top level negotiations at the residency of the Armenian President, Serzh Sargsyan and Igor Dodon will issue statements for mass media summing up the results of the talks.
The President of Moldova will visit Mother See of Holy Etchmiadzin, Matenadaran, “Tumo” center for creative technologies, Chess academy of Armenia. President Dodon will also pay tribute to the memory of the Armenian Genocide victims at Tsitsernakaberd memorial complex.