ՀՀ Նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ
ՀՀ Նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և
եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 19-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանում ելույթից հետո կազմակերպության կենտրոնակայանում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ, ովքեր եկել էին լսելու Հանրապետության Նախագահի ելույթը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Համայնքային գործիչները Նախագահի հետ զրուցել են համահայկական նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ, անդրադարձել Հայաստան-սփյուռք վեցերորդ համաժողովի օրակարգի շրջանակներում քննարկված հարցերին:

President Sargsyan meets with representatives of US Armenian community institutions, church dioceses in UN HQ
President Sargsyan meets with representatives of US Armenian community institutions, church
dioceses in UN HQ
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. Armenian President Serzh Sargsyan had meetings with representatives of the Armenian community institutions and church dioceses of the United States in the UN headquarters in New York, after delivering a speech at the 72nd General Assembly on September 19, the President’s Office told ARMENPRESS.
The meeting focused on several issues of Pan-Armenian significance, as well as the agenda of the 6th Armenia-Diaspora forum.