ՀՀ Նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ
ՀՀ Նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և
եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 19-ին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանում ելույթից հետո կազմակերպության կենտրոնակայանում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ հայ համայնքային կառույցների ներկայացուցիչների և եկեղեցական թեմերի առաջնորդների հետ, ովքեր եկել էին լսելու Հանրապետության Նախագահի ելույթը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Համայնքային գործիչները Նախագահի հետ զրուցել են համահայկական նշանակության մի շարք հարցերի շուրջ, անդրադարձել Հայաստան-սփյուռք վեցերորդ համաժողովի օրակարգի շրջանակներում քննարկված հարցերին:

Президент РА встретился с представителями армянских общин и предстоятелями церковных епархий США
Президент Армении Серж Саргсян 19 сеннтября после выступления на 72-ой сессии Генеральной Ассамблеи ООН встретился в штаб-квартире этой организации с представителями армянских общин и предстоятелями церковных епархий США, которые присутствовали на речи президента Армении. Об этом  «Арменпресс»  сообщили в управлении по связям с общественностью и средствами информации администрации президента.
На встрече говорили о проблемах, имеющих общеармянскую значимость, затронули ряд вопросов, которые обсуждались на VI Всеармянском форуме “Армения-Диаспора”.