Linkin Park-ը նոր տեսահոլովակ Է թողարկել Չեսթեր Բենինգթոնի հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Linkin Park ամերիկյան ռոք խումբը թողարկել Է One More Light երգի հոլովակը, որը նվիրված Է կոլեկտիվի՝ վերջերս մահացած մենակատար Չեսթեր Բենինգթոնին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ևը, սեպտեմբերի 18-ին հայտնել Է Rolling Stone հանդեսը: Նրա տեղեկատվությամբ, խմբի վերջին ալբոմի գլխավոր երգի հոլովակն ստեղծվել Է խմբի դիջեյ Ջոզեֆ Հանի կողմից: Դրանում Բենինգթոնը պատկերված Է ինչպես բեմում՝ երկրպագուների շրջապատում, այնպես Էլ խմբի մյուս անդամների հետ փորձերի ժամանակ:
«One More Light»-ը գրվել Է, որպեսզի սիրո շողեր ուղարկի նրանց, ովքեր կորցրել են ինչ-որ մեկին»,-նշել Է խմբի մյուս մասնակիցը՝ Մայք Շինոդան, որը կանգնած Է Linkin Park-ի ակունքներում:
Ավելի վաղ հայտնի Է դարձել, որ Linkin Park-ը համերգներ Է տալու կյանքից հեռացած մենակատարի պատվին: Խմբի ելույթը հոկտեմբերի 27-ին տեղի կունենա Լոս Անջելեսում:
41-ամյա Բենինգթոնին հուլիսի 20-ին մեռած Էին գտել Լոս Անջելեսի մերձակա Փալոս-Վերդես-Էսթեյսում գտնվող իր տանը:
Linkin Park-ը հիմնվել Է 1996 թվականին: Խումբը վեց անգամ անվանակարգվել Է Grammy հեղինակավոր երաժշտական մրցանակի, երկու անգամ արժանացել Է այդ պարգեւին: Կոլեկտիվին նաեւ ուղեկցել Է հսկայական ֆինանսական հաջողությունը: Խումբը թողարկել Է յոթ ստուդիական ալբոմ, որոնք վաճառվել են ավելի քան 70 մլն օրինակ ընդհանուր տպաքանակով, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Linkin Park выпустила новый клип в память о Честере Беннингтоне
Американская рок-группа Linkin Park выпустила клип на песню One More Light, посвященный недавно погибшему солисту коллектива Честеру Беннингтону. Об этом сообщил в понедельник журнал Rolling Stone.
По его информации, ролик на главную песню последнего альбома группы создан диджеем группы Джозефом Ханом. В нем Беннингтон изображен как на сцене в окружении поклонников, так и во время репетиций с остальными членами группы.
"One More Light написана, чтобы послать лучи любви тем, кто потерял кого-то", - отметил другой участник коллектива Майк Шинода, стоявший у истоков Linkin Park,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Ранее стало известно, что Linkin Park сыграет концертв честь ушедшего из жизни солиста. Выступление состоится 27 октября в Лос-Анжелесе.
41-летний Беннингтон был найден мертвым 20 июля в своем доме в Палос-Вердес-Эстейс близ Лос-Анджелеса.
Linkin Park была основана в 1996 году. Группа номинировалась на престижную музыкальную премию Grammy шесть раз, дважды удостаивалась этой награды. Коллективу также сопутствовал огромный финансовый успех. Группа выпустила семь студийных альбомов, которые разошлись общим тиражом более 70 млн экземпляров.