Հայաստանը որևէ խոչընդոտ չի ստեղծելու Եվրամիության հետ պայմանագրի ստորագրման համար. ԱԳ նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան-Եվրամիություն նոր համաձայնագրի ստորագրման համար որեւէ խոչընդոտ չկա: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  «Հայաստան-Սփյուռք» 6-րդ համաժողովի շրջանակում արտաքին քաղաքական օրակարգի թեմատիկ նիստում ներկաներից մեկի հարցին ի պատասխան, թե արդյոք հնարավո՞ր է՝ չստորագրվի համաձայնագիրը, այս մասին ասաց ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
«Մեր կողմից որևէ խոչընդոտ չկա, և մենք որևէ խոչընդոտ չենք ստեղծելու այդ պայմանագրի ստորագրման համար»,-ասաց նա:
Եվրամիության հետ համաձայնագիրը նախատեսվում է ստորագրել Արեւելյան գործընկերության՝ նոյեմբերին Բրյուսելում կայանալիք գագաթնաժողովին:

Armenia will not create any obstacles for signing agreement with EU – Foreign Minister
YEREVAN, SEPTEMBER 18, ARMENPRESS.  There are no obstacles for signing Armenia-EU new agreement, ARMENPRESS reports Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian said during the topical session of foreign policy agenda in the sidelines of the 6th Armenia-Diaspora conference.
“There are no obstacles from our side and we will create no obstacles for the signing of that agreement”, he said.
The agreement with the EU is planned to be signed during the Eastern Partnership summit in Brussels in November.