Առնվազն 25 մարդ Է զոհվել Քուալա Լումպուրի իսլամական դպրոցում բռնկած հրդեհից
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 25 մարդ Է զոհվել Մալայզիայի մայրաքաղաք Քուալա Լումպուրի հյուսիս - արեւելքում մուսուլմանական ընտանիքների երեխաների գիշերօթիկ դպրոցում սեպտեմբերի 14-ին բռնկած հրդեհի հետեւանքով: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է The Star թերթը՝ վկայակոչելով հրշեջներին:
Զոհվածների թվում են կրթական հիմնարկության 22 աշակերտներ եւ երեք ուսուցիչներ: Եվս չորս մարդ ծանր վիճակում հոսպիտալացվել Է: Ղուրանի ուսումնասիրման դպրոցի եռահարկ շենքում կրակը բռնկել Է տեղական ժամանակով 05:30-ին (Երեւանի ժամանակով 01:30-ին): Այդ ժամանակ աշակերտները քնած Էին վերին հարկի իրենց սենյակներում:
Մալայզիայի վարչապետ Նաջիբ Ռազաքը ցավակցություն Է հայտնել միջադեպի կապակցությամբ: «Շատ ցավալի Է կարդալ դպրոցի հրդեհի մասին, որը 20-ից ավելի կյանք Է խլել»,- գրել Է քաղաքական գործիչը Twitter-ում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: не менее 25 человек погибли при пожаре в исламской школе в столице Малайзии
По меньшей мере 25 человек погибли в результате пожара в школе-интернате для детей из мусульманских семей в четверг на северо-востоке Куала-Лумпура. Об этом сообщает газета The Star со ссылкой на пожарных.
Среди погибших - 22 ученика и три учителя образовательного учреждения. Еще четыре человека госпитализированы в тяжелом состоянии,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Огонь в трехэтажном здании школы по изучению Корана вспыхнул около 05:30 по местному времени (00:30 мск). В это время ученики спали в своих комнатах на верхнем этаже.
Премьер-министр Малайзии Наджиб Разак выразил соболезнования в связи с инцидентом. "Очень печально читать о пожаре в школе, унесшем более 20 жизней", - написал политик в "Твиттере".