Հայաստանցիներն ամենաարդար որոշումներն ակնկալում են Կարեն Կարապետյանից. սոցհարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամենաարդար որոշումները  հայաստանցիներն ակնկալում են ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանից: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` օգոստոսի 23-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց սոցիոլոգ Ահարոն Ադիբեկյանը:
«Ըստ մեր կատարած հարցումների` բնակչությունն ամենաշատը վստահում է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանին: Բնակչությունն ամենաարդար որոշումներն ակնկալում է հենց վարչապետից»,-ասաց Ադիբեկյանը ու հավելեց, որ նշվել է վստահության երեք չափանիշ՝ ունակ է լուծելու ազգային խնդիրները, վստահ են, որ նա կանի դա, և կլինի արդար բոլորի նկատմամբ:
Սոցիոլոգի խոսքով՝ բնակչությունը  վստահ է, որ վարչապետը կաշխատի ոչ միայն իր ազգականների, կուսակցականների և գործընկերների, այլև հավասարապես բոլորի համար:
Նրա խոսքով՝ վարչապետից հետո երկրորդ տեղում է Գագիկ Ծառուկյանը՝ 3 անգամ պակաս ձայնով: Կարեն Կարապետյանի վարկանիշը  եղել է 60 տոկոս, իսկ Գագիկ Ծառուկյանինը՝ մոտ 20:

Armenians expect the fairest decisions from PM Karapetyan – poll
“According to our polls, people mostly trust Prime Minister Karen Karapetyan. The society expects the fairest decisions from the PM”, Aharon Adibekyan said, adding that three criteria of trust have been mentioned in the survey: he is able to solve national issues, they are confident that he will do that, and he will be fair to all.
The sociologist said people are confident that the PM will work not only for his relatives, colleagues, but also equally for everyone.
Aharon Adibekyan said the PM is followed by Gagik Tsarukyan, with votes 3 times less. Karen Karapetyan’s rating was 60%, whereas that of Gagik Tsarukyan was 20%.