Կարեն Կարապետյանը երիտասարդների համախմբման առումով կարևորում է «Բազե»-ի անցկացումը
ԾԱՂԿԱՁՈՐ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծաղկաձորում օգոստոսի 21-ին տեղի ունեցավ «Բազե – 2017» համահայկական հավաքի բացման արարողությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը,  Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանը և այլք:
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ողջունեց «Բազե»-ի 2017 թվականի մասնակիցներին և նշեց, որ այս հավաքը խորհրդանշական է, քանի որ «Բազե»-ն նշում է իր հիմնադրման 15-ամյակը:
«Այս հավաքին 8500 երիտասարդ է մասնակցել Հայաստանից, Արցախից և Սփյուռքից: Կարծում եմ, այս շարժումը շատ լավ հարթակ է ,որտեղ համախմբվում է երիտասարդությունը: Ընդհանրապես ցանկացած հասարակության ամենաակտիվ, պրոգրեսիվ, ստանդարտներից դուրս մտածող հատվածը հենց երիտասարդությունն է: Եվ այդ առումով Հայաստանի Հանրապետությունը բացառություն չէ: Դուք բոլորդ ունեք վաղվա օրը ավելի լավը դարձնելու պատասխանատվության ձեր բաժինը: Չափազանց կարևոր է, որ դուք այդ պատասխանատվությունից բավականություն և  հաճույք ստանաք: Օգտվելով առիթից՝ հորդորում եմ ձեզ լինել ազատ, լինել  ակտիվ, պարբերաբար աշխատեք ինքներդ ձեր վրա, որպեսզի լինեք ավելի մրցունակ և ժամանակակից, վաղվա օրվան նայեք վստահ և համարձակ և իհարկե, ամենակարևորը, սիրեք մեր երկիրը»,- ընդգծեց Կարապետյանը:
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանի խոսքով՝ այս հավաքը յուրահատուկ է, քանզի այն համախմբում է բոլոր երիտասարդներին՝ Հայաստանից, Արցախից և Սփյուռքից:
«Բազե» ասելիս հասկանում ես նվիրված, պայքարող և հայրենասեր երիտասարդ: Եվ այս 15 տարիներին հավաքը  դարձել է ամենասիրված և ամենասպասված միջոցառումը»,- ընդգծեց Ավագյանը:

Карен Карапетян считает проведения лагеря «Базе» важным с точки зрения консолидации молодежи
Как  передает Арменпресс, на церемонии присутствовали премьер-министр Карен Карапетян, мэр Еревана Тарон Маркарян, председатель совета  попечителей  Молодежного фонда РА Карен Авакян и др.
Премьер-министр Карен Карапетян приветствовал участников знакового  слета, отмечающего 15-летие.
«В этом слете  участвовали 8500  молодых людей  из Армении, Арцаха и Диапоры. Думаю, это та  площадка, где консолидируется молодежь – самая прогрессивная, нестандартно мыслящая часть общества. И у  вас есть своя доля  ответственности за  то, чтобы  завтрашний  день сделать лучше.
Чрезвычайно важно, чтобы  эта  ответственность доставляла  вам удовольствие  и радость. Пользуясь случаем, хочу призвать вас быть свободными, активными,  работать над самоусовершенствованием, быть конкурентными, современными, уверенно смотреть в  будущее и главное – любить свою страну», - сказал премьер.
По словам председателя совета  попечителей  Молодежного фонда РА Карена Авакяна, эо особенный  слет, поскольку он собирает молодежь из Армении, Арцаха и Диапоры.
«Под словом «Базе» мы  подразумеваем преданных, патриотичных борцов. За эти 15 лет слет стал самым любимым и ожидаемым мероприятием», - сказал Авакян.