Կարեն Կարապետյանը երիտասարդների համախմբման առումով կարևորում է «Բազե»-ի անցկացումը
ԾԱՂԿԱՁՈՐ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ծաղկաձորում օգոստոսի 21-ին տեղի ունեցավ «Բազե – 2017» համահայկական հավաքի բացման արարողությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը,  Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանը և այլք:
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ողջունեց «Բազե»-ի 2017 թվականի մասնակիցներին և նշեց, որ այս հավաքը խորհրդանշական է, քանի որ «Բազե»-ն նշում է իր հիմնադրման 15-ամյակը:
«Այս հավաքին 8500 երիտասարդ է մասնակցել Հայաստանից, Արցախից և Սփյուռքից: Կարծում եմ, այս շարժումը շատ լավ հարթակ է ,որտեղ համախմբվում է երիտասարդությունը: Ընդհանրապես ցանկացած հասարակության ամենաակտիվ, պրոգրեսիվ, ստանդարտներից դուրս մտածող հատվածը հենց երիտասարդությունն է: Եվ այդ առումով Հայաստանի Հանրապետությունը բացառություն չէ: Դուք բոլորդ ունեք վաղվա օրը ավելի լավը դարձնելու պատասխանատվության ձեր բաժինը: Չափազանց կարևոր է, որ դուք այդ պատասխանատվությունից բավականություն և  հաճույք ստանաք: Օգտվելով առիթից՝ հորդորում եմ ձեզ լինել ազատ, լինել  ակտիվ, պարբերաբար աշխատեք ինքներդ ձեր վրա, որպեսզի լինեք ավելի մրցունակ և ժամանակակից, վաղվա օրվան նայեք վստահ և համարձակ և իհարկե, ամենակարևորը, սիրեք մեր երկիրը»,- ընդգծեց Կարապետյանը:
Հայաստանի երիտասարդական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանի խոսքով՝ այս հավաքը յուրահատուկ է, քանզի այն համախմբում է բոլոր երիտասարդներին՝ Հայաստանից, Արցախից և Սփյուռքից:
«Բազե» ասելիս հասկանում ես նվիրված, պայքարող և հայրենասեր երիտասարդ: Եվ այս 15 տարիներին հավաքը  դարձել է ամենասիրված և ամենասպասված միջոցառումը»,- ընդգծեց Ավագյանը:

Armenian Premier highlights “Baze” camp in terms of uniting the youth
YEREVAN, AUGUST 21, ARMENPRESS. The opening ceremony of “Baze-2017” pan-Armenian youth gathering took place on August 21 in Tsakhkadzor. “Armenpress” reports Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan, Yerevan Mayor Taron Margaryan, Coordinator of the Board of Trustees of Armenian Youth Foundation Karen Avagyan and others were present at the opening.
Premier Karapetyan welcomed the participants of “Baze” noting that this year’s gathering is symbolic since “Baze” marks its 15th anniversary.
“8500 young people from Armenia, Artsakh and Diaspora participate in this gathering. I think this movement is a very good platform where the youth gets united. In general, the youth is the most active, progressive and non-standard thinking segments in any society and in this context Armenia is not an exception. All of you has his part of responsibility of making tomorrow better. It’s extremely important that you enjoy that responsibility. Taking the opportunity I urge you to be free, active and constantly engage in self-education so as to be more competitive, modern and confident, and of course, the most important thing, you should love your country”, Karen Karapetyan stated.