«Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցին օժանդակելու նպատակով բացվել են հատուկ հաշվեհամարներ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցին օժանդակելու նպատակով բացվել են հատուկ հաշվեհամարներ տարբեր արժույթներով՝ ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով, ռուսական ռուբլիով և եվրոյով: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ բնապահպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Խոսրովի անտառ»  պետական արգելոցում օգոստոսի  12-ին բռնկված հրդեհը մտահոգել է մեր հայրենակիցներին։ Կան օգնության բազմաթիվ առաջարկներ։ ՀՀ բնապահպանության նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնում բոլորին սրտացավության և օժանդակության պատրաստակամության համար և հայտնում է, որ  «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության անվամբ բացվել են հատուկ հաշվեհամարներ, որոնցում կուտակված միջոցները կուղղվեն բացառապես «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոցի հակահրդեհային կարողությունների հզորացմանը և այլ կարիքներին»,- ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Համապատասխան միջոցառումների իրականացման և հատուկ հաշվեհամարներին կուտակված միջոցների տնօրինման նպատակով նախատեսվում է  ստեղծել «Խոսրովի անտառ» հասարակական խորհուրդ՝ կազմված փորձագետներից, հասարակության վստահությունը վայելող անհատներից, ինչպես նաև նվիրատուների ներկայացուցիչներից։ Խորհուրդը կվերահսկի հավաքագրված միջոցների օգտագործումը և պարբերական հաշվետվությամբ հանրությանը կտեղեկացնի այդ մասին։

Special accounts opened for supporting the recovery of Khosrov Forest State Reserve
YEREVAN, AUGUST 21, ARMENPRESS. Special accounts in AMD, USD, Russian ruble, and Euro have been opened for supporting the recovery of Khosrov Forest State Reserve, “Armenpress” was informed from the press service of the Ministry of Nature Protection of Armenia.
“The fire that broke out on August 12 at Khosrov Forest State Reserve has worried our compatriots. We have received numerous proposals for support. The Ministry of Nature Protection thanks everyone for their compassion and readiness to support and informs that special accounts have been opened under the name of Khosrov Forest state non-commercial organization. The sums transferred to those accounts will be fully allocated to empowering the anti-fire capacities of Khosrov Forest State Reserve and other needs of the reserve”, reads the statement issues by the Ministry.
"Khosrov Forest" Public Council comprised of experts, individuals enjoying public trust as well as representatives of the donators will be formed for supervising the spending.