Հույս ունեմ, որ կկարողանանք մի մեծ բան անել մեր երկրի համար. Արկադի Մկրտչյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բասկետբոլի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամ Արկադի Մկրտչյանը խոսել է Բոսնիա և Հերցեգովինայի կրած պարտության մասին:
«Մենք հնարավորություն ունեինք հաղթահարելու այս փուլը և դուրս գալու որակավորման փուլը, որ չստավեց: Մենք հրաշալի երկրպագուներ ունենք, ովքեր հրաշալի կերպով աջակցեցին մեզ: Հույս ունեմ, որ այս թիմը նորից կվերադառնա և մենք հնարավորություն կստանանք ավելի շատ խաղալ միասին, այդ ժամանակ կկարողանանք մի մեծ բան անել մեր երկրի համար»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մկրտչյանը:
Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը Բոսնիայի և Հերցեգովինայի դեմ կարևոր խաղում պարտություն կրեց 66:83 հաշվով: Ազգային ընտրանին աշխարհի առաջնության ընտրական փուլին մասնակցելու իրավունք կստանար միայն, եթե հաղթեր այս խաղում:

Надеюсь, сумеем сделать что-то значительное для  своей  страны – Аркадий Мкртчян
Член национальной  мужской сборной  Армении по баскетболу Аркадий Мкртчян прокомментировал поражение от команды Боснии и Герцеговины.
«Мы могли преодолеть этот тур, но не получилось. У  нас прекрасные  болельщики, они нас очень поддержали. Надеюсь, эта  команда вернется, мы  будем больше  играть вместе  и  сумеем сделать что-то значительное для  своей  страны», – как  передает Арменпресс, сказал Аркадий Мкртчян.
Национальная   мужская сборная  Армении по баскетболу потерпела поражение от команды Боснии и Герцеговины со счетом 66:83. Сборная могла надеяться на участие в  отборочном туре  чемпионата мира только в случае победы в  этой  встрече.