ԱՄՆ-ը տուրիստական ֆիրմաներին ծանուցել Է ԿԺԴՀ ուղեւորությունների արգելքի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Young Pioneer Tours տուրիստական ընկերությունը հաղորդել Է ԱՄՆ-ի իշխանությունների կողմից ԿԺԴՀ ուղեւորությունների արգելք սահմանելու մասին, հայտարարությունը հրապարակվել Է ընկերության կայքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեզ ծանուցել են, որ ԱՄՆ-ի կառավարությունն այլեւս իր քաղաքացիներին չի թույլատրի ուղեւորություններ իրականացնել ԿԺԴՀ (Հյուսիսային Կորեա): Սպասվում Է, որ արգելքն ուժի մեջ կմտնի ոչ ուշ, քան հուլիսի 27-ից հետո 30 օր անց: 30 օր անց ԱՄՆ-ի ցանկացած քաղաքացու անձնագիրը, որը կմեկնի Հյուսիսային Կորեա, անվավեր կդարձվի»,- ասված Է հայտարարության մեջ:
Reuters գործակալության տվյալներով՝ եւս մեկ տուրիստական ընկերություն՝ Koryo Tours-ը, որն ուղեւորություններ Է կազմակերպում ԿԺԴՀ, նույնպես ծանուցել Է ԱՄՆ-ի նոր արգելքի մասին:

США уведомили турфирмы о запрете поездок в КНДР
Туристическая компания Young Pioneer Tours сообщила о введении властями США запрета на поездки в КНДР, заявление опубликовано на сайте компании.
"Нас уведомили, что правительство США больше не будет разрешать своим гражданам осуществлять поездки в КНДР (Северную Корею). Ожидается, что запрет вступит в силу не позднее, чем через 30 дней, после 27 июля. Спустя 30 дней паспорт любого гражданина США, отправляющегося в Северную Корею, будет аннулирован", — говорится в заявлении,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По данным агентства Рейтер, еще одна туристическая компания Koryo Tours, организующая поездки в КНДР, также уведомила о новом запрете США.