Հայաստանի և Հնդկաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկական կողմի նախաձեռնությամբ հուլիսի 14-ին հեռախոսազրույց տեղի ունեցավ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Հնդկաստանի արտաքին գործերի պետական նախարար Շրի Ակբարի միջև։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Զրույցի ընթացքում նախարարներն անդրադարձան Հնդկաստանի փոխնախագահ Համիդ Անսարիի` Երևան կատարած այցելության ընթացքում Հայաստանի ղեկավարության հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, մտքեր փոխանակեցին տարբեր բնագավառներում երկկողմ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի շուրջ։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Շրի Ակբարը քննարկեցին միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում փոխգործակցությանն առնչվող հարցեր։

YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. By the initiative of the Indian side, Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian and India’s Minister of State for External Relations Shri Akbar on July 14 held a phone conversation, press service of the Ministry told Armenpress.
During the phone talk the two Ministers discussed the process of implementation of agreements reached with Armenia’s leadership during the Indian Vice-President’s visit to Yerevan, exchanged views on ongoing steps aimed at developing the bilateral cooperation at different spheres.
Edward Nalbandian and Shri Akbar also touched upon issues relating to mutual partnership within the frames of international organizations.