«Աստանա ԷՔՍՊՕ-2017» ցուցահանդես Է այցելել ավելի քան 300 հազար մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Աստանա ԷՔՍՊՕ-2017» ազգային ընկերության ղեկավար Ահմեթժան Եսիմովը հայտնել Է, որ ԷՔՍՊՕ-2017 ցուցահանդես Է այցելել ավելի քան 300 հազար մարդ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ցուցահանդեսի նկատմամբ հետաքրքրությունը մեծ Է: Այսօրվա դրությամբ այստեղ այցելել Է ավելի քան 300 հազար մարդ, իսկ ԷՔՍՊՕ-ի օբյեկտներ այցելություններն անցնում են 2 միլիոնից: Միջազգային լսարանի պոտենցիալ ընդգրկումը կազմել Է 1,5 միլիոն, ընդամենը մինչեւ տարեվերջ սպասում ենք, որ այցելուների թիվը կհասնի 2,5 միլիարդի»,- ասել Է Եսիմովը «Ղազախստանի Sputnik»-ի հետ կայացած զրույցում:
ԷՔՍՊՕ-2017 ցուցահանդեսը Ղազախստանի մայրաքաղաքում մեկնարկել Է հունիսի 10-ին եւ կշարունակվի մինչեւ սեպտեմբերի 10-ը: ԷՔՍՊՕ-ի ցուցահանդեսներում աշխարհի բոլոր պետությունները ցուցադրում են իրենց տեխնոլոգիական, գիտական, մշակութային լավագույն ձեռքբերումները: Դրանք գլոբալ զարգացման նոր օրակարգ են ձեւավորում:

Выставку "Астана ЭКСПО-2017" посетили более 300 тысяч человек
Глава национальной компании "Астана ЭКСПО-2017" Ахметжан Есимов сообщил, что выставку ЭКСПО-2017 посетили более 300 тысяч человек.
"Интерес к выставке большой. На сегодняшний день ее посетило более 300 тысяч человек, а посещений объектов ЭКСПО перевалило за 2 миллиона. Потенциальный охват международной аудитории составил 1,5 миллиарда человек, всего до конца года ожидаем охватить 2,5 миллиарда", — сказал Есимов в беседе со Sputnik Казахстан,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Выставка EXPO 2017 стартовала в столице Казахстана 10 июня и продлится до 10 сентября. На выставках ЭКСПО все государства мира показывают свои лучшие технологические, научные, культурные достижения. Они формируют новую повестку глобального развития.