Տուլայի ավտովթարից տուժած երեխաներից մեկի վիճակը միջին ծանրության է
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ռուսաստանի Դաշնության Տուլայի շրջանում հունիսի 18-ին «Կամազ» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենայի և երթուղային միկրոավտոբուսի (որում եղել է 20 ուղևորբախման հետևանքով տուժել են նաև Հայաստանի քաղաքացիներՎիրավորներից 6­ը տեղափոխվել է Ստուպինո, 3­ըՏուլայի քաղաքային հիվանդանոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունիցՍտուպինոյի հիվանդանոցում գտնվող 6 տուժածից 3-ը ստացել է ամբուլատոր բժշկական օգնություն և դուրս գրվել, իսկ մյուս 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Տուլայում բժշկական օգնություն ստացող 3 տուժածից 2-ը երեխա է: Նրանց բուժօգնությունն իրականացվում է Տուլայի հիվանդանոցում, երեխաներինը` Տուլայի շրջանային մանկական կլինիկական  հիվանդանոցում և Տուլայի Վանիխինի անվան հիվանդանոցում: 2-ի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, երեխաներից մեկինը` միջին ծանրության:
Նշենք, որ բոլոր տուժածները հետազոտվել են և ստանում են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն և սպասարկում: ՀՀ առողջապահության նախարարությունը մշտական կապ է պահպանում Ռուսաստանի Դաշնության համապատասխան բժշկական կազմակերպությունների հետ:

Состояние одного из детей из числа пострадавших в ДТП в Тульской области граждан Армении - средней тяжести
Состояние одного из детей  из числа пострадавших в ДТП в Тульской области граждан
Армении - средней тяжести
18 июня на 133-м километре трассы Москва-Ереван в Тульской области грузовой автомобиль марки "КамАЗ" столкнулся с рейсовым микроавтобусом марки "Ивеко", в котором находились 20 граждан. В результате ДТП один человек погиб, девять пострадали. 6 из пострадавших было доставлены в больницу в Ступино, 3 – в Тулу.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью Минздрава Армении, 3 из госпитализированных в Ступино получили амбулаторную медпомощь и были выписаны, состояние 3 из пострадавших в ДТП в Тульской области граждан Армении оценивается как средней тяжести.
Из 3 госпитализированных в МЦ в Туле 2 – дети. Детям медпомощь оказывается в детской больнице Тулы и в больнице имени Ванихина. Состояние одного из детей  из числа пострадавших в ДТП в Тульской области граждан Армении оценивается как средней тяжести.
Все пострадавшие были обследованы и получают медпомощь в необходимом объеме. Минздрав Армении  находится в постоянном контакте с соответствующими медучреждениями РФ.
Дополнительные  сведения о состоянии пострадавших в ДТП в Тульской области граждан Армении последуют.