Google-ը խստացնում Է պայքարը YouTube-ում ծայրահեղական տեսանյութերի տարածման դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Նահանգների Google կորպորացիան, որը մտնում Է Alphabet հոլդինգի կազմի մեջ, խստացնում Է պայքարն իրեն պատկանող YouTube ինտերնետ-ծառայությունում ծայրահեղական բովանդակության տեսագրությունների տարածման դեմ: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է ընկերության՝ հունիսի 18-ին տարածված հայտարարության մեջ, ընկերություն, որի կենտրոնակայանը գտնվում Է Մաունթին Վյուում (Կալիֆոռնիայի նահանգ):
Ինչպես պարզաբանել են Google-ում, կորպորացիան շուտով կնորացնի եւ զգալիորեն կբարելավի այն տեսանյութերի ավտոմատ ճանանչման եւ հեռացման իր միջոցները, որոնք ահաբեկչության քարոզչություն եւ այլ ծայրահեղական կոնտենտ են բովանդակում: Նաեւ ընկերությունը մտադիր Է մեծացնել իր այն աշխատակիցների թիվը, որոնք ձեռքի ռեժիմով են զբաղվում նման տեսագրությունների որոնմամբ եւ հեռացմամբ:
Բացի դրանից, Google-ը կընդլայնի իր համագործակցությունն այն հասարակական կազմակերպությունների հետ, որոնք պայքարում են Համացանցում ծայրահեղական նյութերի տարածման դեմ: Դրանք ընկերությանը կօգնեն գտնելու YouTube-ում զետեղված այն կոնտենտը, որը կարող Է նախատեսված լինել պոտենցիալ ծայրահեղականների հավաքագրման համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Google ужесточает борьбу с распространением экстремистских видео на YouTube
Американская корпорация Google, входящая в холдинг Alphabet, ужесточает борьбу с распространением видеозаписей экстремистского содержания на принадлежащем ей интернет- сервисе YouTube. Об этом говорится в опубликованном в воскресенье заявлении компании со штаб-квартирой в Маунтин-Вью (штат Калифорния).
Как объявили в Google, корпорация в скором времени обновит и значительно улучшит свои инструменты по автоматическому распознаванию и удалению видео, содержащих пропаганду терроризма и прочий экстремистский контент. Также компания намерена увеличить число своих сотрудников, которые в ручном режиме занимаются поиском и удалением таких записей,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Кроме того, Google расширит свое сотрудничество с общественными организациями, борющимися с распространением экстремистских материалов в интернете. Они помогут компании находить размещенный на YouTube контент, который может предназначаться для вербовки потенциальных экстремистов.