Բակո Սահակյանն ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 15-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանին, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին եւ  Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի նախկին պատվավոր նախագահ, Թրփանճյան գյուղական համայնքների զարգացման ծրագրի նախագահ Հարություն Արմենյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի եւ Արցախի պետական համալսարանի փոխգործակցությանը, Արցախի մայր բուհի շենքային պայմանների բարելավմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը պահանջված եւ կարեւոր է համարել Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի հետ կապերի շարունակական ընդլայնումն ու խորացումը:

Бако Саакян принял исполнительного директора Всеармянского фонда «Айастан»
15 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял исполнительного директора Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданяна, заместителя председателя Американского университета Армении Ашота Газаряна и бывшего почетного председателя Американского университета Армении, руководителя программы по развитию сельских общин «Трпанджян» Арутюна Арменяна.
Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Арцаха.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся взаимодействия Американского университета Армении и Арцахского государственного университета, улучшения условий в здании альма-матер Арцаха.
Президент Саакян назвал востребованным и важным последовательное расширение и углубление связей с Американским университетом Армении.