ՀՀ ԿԲ նախագահը արդյունավետ է գնահատում ԱՄՀ-ի և ՀԲ-ի հետ Հայաստանի 25-ամյա գործակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն ընդունել է ԱՄՀ և ՀԲ Բելգիայի և Նիդեռլանդների կողմից գլխավորած ենթախմբի երկրների տարեկան հանդիպման մասնակիցներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, ողջունելով հյուրերին, ԿԲ նախագահը նշել է, որ ուրախ է այս տարի հյուրընկալելու հանդիպման մասնակիցներին և հատուկ շնորհակալություն հայտնել Խորվաթիայի ազգային բանկի նախագահ Բորիս Վույչիչին՝ տարեկան հանդիպման անցկացման վայրը Հայաստան տեղափոխելուն աջակցելու համար:
Արթուր Ջավադյանը նշել է, որ արդեն 25 տարի Հայաստանի Հանրապետությունն արդյունավետորեն գործակցում է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի հետ: Նա շեշտել է, որ այս տարիների ընթացքում այդ կազմակերպությունները նշանակալի դեր են խաղացել մեր տնտեսության զարգացման համար՝ աջակցելով և հանրային, և մասնավոր հատվածներին, ինչպես նաև բարձր գնահատել իրականացված բարեփոխումների գործում ԱՄՀ և ՀԲ ցուցաբերած աջակցությունը:
ԿԲ նախագահը նշել է, որ ԱՄՀ և ՀԲ ենթախմբերի երկրների տարեկան հանդիպումները եղել և մնում են ընթացիկ նախագծերի քննարկման և նոր գաղափարների փոխանակման լավագույն հարթակներից մեկը:

Председатель ЦБ РА считает эффективным 25-летнее сотрудничество с МВФ и ВБ
Председатель  ЦБ РА Артур Джавадян принял участников  ежегодной  встречи возглавляемой Бельгии и Нидерландов подгруппы стран  МВФ и ВБ.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ ЦБ РА, приветствуя  гостей Джавадян отметил, что рад принять в  этом году участников, выразив  особую благодарность председателю Национального банка Хорватии Борису  Вуйчичу за содействие в выборе  Армении в качестве  места встречи.
Артур Джавадян отметил, что Армения уже  25-лет эффективно сотрудничает  с МВФ и ВБ. Он подчеркнул, что эти структуры  сыграли значительную роль в развитии экономики нашей  страны – общественного  и частного сектора, а  также проводимым в  стране  реформам.
Глава  ЦБ отметил, что ежегодные встречи стран подгрупп МВФ и ВБ являются  одной  из оптимальных площадок  для  обсуждения текущих проектов  и обмена новыми идеями.