Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովին
Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է Պետերբուրգի
միջազգային տնտեսական համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեկնարկել է Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովը:Այս տարի համաժողովին մասնակցում են 12 հազար մասնակիցներ, ներառյալ արտասահմանյան երկրների նախարարներ և ընկերությունների ղեկավարներ: Հայաստանի Հանրապետությունից համաժողովին մասնակցում է ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՊՄՏՀ-ի հիմնական միջոցառումները կկայանան հունիսի 1-ից  3-ը:
Հունիսի 1-ին ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը մասնակցել է Եվրոպական և Եվրասիական ինտեգրում թեմայով քննարկմանը, որտեղ հանդես է եկել ելույթով:
ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը իր ելույթում նշել է, որ Հայաստանը դիտարկում է Եվրոպական և Եվրասիական ինտեգրման գործընթացները որպես փոխլրացնող և ձգտում է դրանց հաջող համադրման միջոցով ձևավորել ձևաչափեր, որոնք կիրառելի կլինեն ավելի լայն մաշտաբով՝ ամբողջ Եվրասիական տարածքում:
Հունիսի 2-ին նախատեսված է ՀՀ կառավարության Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի կողմից մշակված «Հայաստանի զարգացմանն ուղղված բարեփոխումները և նոր հնարավորությունները»  թեմայով շնորհանդեսը:

The Forum is attended by 12.000 participants, including ministers of different states and heads of companies.
Armenia’s delegation led by Vache Gabrielyan, Vice Prime Minister, Minister of International Economic Integration and Reforms, is taking part in the Forum, the Government told Armenpress.
SPIEF-2017 major events will be held from June 1 to 3.
On June 1 Vice PM Vache Gabrielyan participated in the discussion on the topic of European and Eurasian integration during which he delivered remarks.
In his speech, the Vice PM said Armenia views the European and Eurasian integration processes as complementary and seeks to develop formats through their successful combination which will be used at broader scale, in the entire Eurasian territory.
On June 2 presentation entitled ‘Reforms and new opportunities directed towards Armenia’s development’ will be held which has been developed by the Government’s Center for Strategic Initiatives.