Հայաստանը ՆԱՏՕ-ի հետ Վստահության հիմնադրամ կստեղծի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առաջիկա երկու ամիսների ընթացքում Հայաստանը ՆԱՏՕ-ի հետ կստեղծի Վստահության հիմնադրամ։  Մայիսի 29-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետի տեղակալ Մհեր Իսրայելյանը:
«Դրա շրջանակներում նախատեսվում է իրականացնել երկու ծրագիր:  Առաջին ծրագրով նախատեսվում է ոչ պիտանի շուրջ 130 զրահամեքենաների ոչնչացում: Դրանք կոչնչացվեն ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում. դրա համար նախատեսվել է 1.3 մլն եվրոյի ներգրավում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասաց Իսրայելյանը:
Երկրորդ մասը վերաբերում է մարդասիրական ականազերծմանը և սահմանամերձ համայնքներում մարդկանց իրազեկության մեթոդների կատարելագործմանը:

Armenia to establish Trust Fund with NATO
YEREVAN, MAY 29, ARMENPRESS. Armenia will establish Trust Fund with NATO in the upcoming two months, Mher Israyelyan – Deputy Head of Defense Policy Department at the Ministry of Defense, told reporters on May 29, reports Armenpress.
“It is expected to carry out two projects within the frames of the Fund. Under the first project, elimination of over 130 unusable armored vehicles is expected. They will be eliminated within the frames of NATO: 1.3 million Euro will be invested for that”, Israyelyan said.
The second part deals with humanitarian demining and improving awareness methods for people in bordering communities.