Մեկ օրում գրանցված 9 ՃՏՊ-ի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 12-ը՝ վիրվորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 24  ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 23-ից 24-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 11 դեպքերը բացահայտվել են:
Բացահայտվել է գողության 17, խարդախության 2, կողոպուտի, յուրացման, խուլիգանության և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 1 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, aնցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 9 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 12-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

1 dies, 12 injured in RTAs within one day in Armenia
YEREVAN, MAY 24, ARMENPRESS. According to the operations reports of Police of the Republic of Armenia, all the 11 cases of infliction of bodily injuries registered in the territory of Armenia from May 23 to May 24, as well as 17 cases of theft, 2 cases of swindling, 1 case of robbery, 1 case of squandering, 1 case of hooliganism and 1 case of illegal felling of trees have been solved, “Armenpress” was informed from the press service of the Police of Armenia.
From earlier committed crimes 1 case of theft has been detected.
Over the past 1 day, 9 road traffic accidents have been registered in the republic: 1 person died, 12 people got bodily injuries of varying levels of gravity.