Մեկ օրում գրանցված 9 ՃՏՊ-ի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 12-ը՝ վիրվորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 24  ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 23-ից 24-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 11 դեպքերը բացահայտվել են:
Բացահայտվել է գողության 17, խարդախության 2, կողոպուտի, յուրացման, խուլիգանության և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 1 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, aնցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 9 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 12-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки в Армении было зарегистрировано 9 ДТП
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, все 11 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период между 23 и 24 мая, раскрыты.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, за данный период раскрыто 17 случаев кражи, 2 случая мошенничества, по 1 случаю грабежа, присвоения, хулиганства и незаконной вырубки деревьев.
Из ранее совершенных преступлений раскрыт 1 случай кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 9 ДТП: 1 человек погиб, 12 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.