Վիգեն Սարգսյանը ցանկանում է շարունակել աշխատանքը պաշտպանության նախարարի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ցանկանում է շարունակել իր ծառայությունը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի պաշտոնում: Ապրիլի 21-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նախարարը հույս հայտնեց, որ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը իրեն կտա այդ հնարավորությունը:
«Ես ցանկանում եմ շարունակել իմ ծառայությունը հայրենիքին պաշտպանության նախարարի պաշտոնում, ինչի մասին բազմաթիվ անգամներ ասել եմ, և հույս ունեմ, որ կունենամ այդ հնարավորությունը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց նախարարը:
Նա հավելեց, որ ինքն ամենաերջանիկ մարդկանցից մեկը կլինի, եթե հնարավորություն ստանա շարունակել աշխատանքը պաշտպանության նախարարի պաշտոնում:
Հայաստանում ապրիլի 2-ին տեղի են ունեցել խորհրդարանական ընտրություններ: Նորաստեղծ խորհրդարանի առաջին նիստի օրը ՀՀ կառավարությունը պետք է հրաժարական տա և ձևավորվի նոր գործադիր մարմին:

Vigen Sargsyan wants to continue his work as Defense Minister
YEREVAN, APRIL 21, ARMENPRESS. Vigen Sargsyan wants to continue his service in the post of the Defense Minister of Armenia, reports Armenpress.
In a meeting with reporters on April 21, the Minister expressed hope the Republican Party of Armenia (RPA) will provide him that chance.
“I want to continue my service to the Fatherland as Defense Minister, as I have said many times before, and I hope I will have that chance”, he said.
The Minister said he will be one of the happiest men if he has a chance to continue his work as Defense Minister.
Parliamentary election was held in Armenia on April 2. During the first session of the newly formed Parliament the Government must resign and new Government will be formed.