Սպասվող լրահոս. 12.04.2017
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայությունում այսօր` ապրիլի 12-ին, ծառայության պետ Իշխան Կարապետյանը կներկայացնի վերջին վեց ամսում իրականացված և ՀՀ կառավարության ծրագրով նախատեսված՝ պետական վերահսկողության գործողությունների արդյունքները, ձեռքբերումները, ինչպես նաև առաջիկա անելիքները:
Լրագրողների հետ կհանդիպի Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Տերեսա Դաբան Սանչեսը: Նա մանրամասներ կներկայացնի հիմնադրամի պատվիրակության Երևան կատարած այցի վերաբերյալ:
Առողջապահության նախարարությունն ամփոփում է հանրապետության 71 բժշկական հաստատությունում անցկացված «բաց դռների օրեր» ծրագրի արդյունքները: ՀՀ ԱՆ աշխատակազմի պետական առողջապահական գործակալության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ծաղիկ Վարդանյանը, Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնի սրտաբանական բաժանմունքի վարիչ Լևոն Քոչարյանը կներկայացնեն հետազոտությունների արդյունքները, հատնաբերված հիվանդությունների միտումերը:
Երևանում պաշտոնապես կներկայացվի կրթական նոր նախագիծ: Հայաստանում իր տեսակով դեռևս նմանը չունեցող EPIC նոր նախագիծը կոչված է լրացնելու երկրում առկա ոչ ֆորմալ կրթության և դրա բազմազան մատուցման ձևերի բացը: Այս նախագիծը կարող է գրավական լինել ամբողջ աշխարհից դեպի Հայաստան ուսանողների հոսքի, տեղացի ուսանողների գաղափարական զարգացման համար: Նախագծի շրջանակներում նախատեսվում է Հայաստանում ընդունել ավելի քան 300 ուսանողի՝ Եվրոպայի, ԱՄՆ-ի, Ռուսաստանի, Կանադայի, Լիբանանի և այլ լավագույն բուհերից:
Ցեղասպանության հուշահամալիրի մոտ Նորվեգիայի Բերգեն քաղաքի «Lyderhorn» երգչախումբը կկատարի հայերեն և նորվեգերեն հոգևոր երգեր, որով երգչախմբի անդամներն իրենց հարգանքի տուրքը կմատուցեն Եղեռնի զոհերի հիշատակին։
Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները կամփոփեն սուսերամարտի 2017թ. Աշխարհի երիտասարդների առաջնության արդյունքները։ Անկախ Հայաստանի պատմության մեջ առաջին անգամ հայ սուսերամարտիկ Էմմա Պողոսովան տեղ է զբաղեցնում աշխարհի երիտասարդ ուժեղագույն սուսերամարտիկների լավագույն ութնյակում:

Предстоящие новости: 12.04.2017
Сегодня, 12-го апреля, в Государственной службе безопасности пищевых продуктов министерства сельского хозяйства Армениисостоится пресс-конференция начальника Государственной службы безопасности пищевых продуктов министерства сельского хозяйства Армении Ишхана Карапетяна.
Сегодня, 12-го апреля, состоится пресс-конференция постпреда Международного валютного фонда Тересы Дабан Санчес, посвященная завершению визита делегации Международного валютного фонда в Армению.
Сегодня, 12-го апреля, состоится пресс-конференция начальника управления по политике организации медицинской помощи министерства здравоохранения Армении Цагик Варданян и руководителя кардиологической службы медцетра «Св. Григор Лусаворич» Левона Кочаряна.
Сегодня, 12-го апреля, состоится официальная презентация нового образовательного проекта EPIC. Этот проект может стать залогом притока в Армению студентов со всего мира и идеологического развития местных студентов. В рамках программы предполагается принять в Армении около 300 студентов из Европы, США, РФ, Канады, Ливана и др.
У Мемориального комплекса в Цицернакаберде хор «Lyderhorn» норвежского города Берген исполнит армянские и норвежские духовные песни – в память жертв Геноцида армян.
В пресс-центре «Sputnik Армения» представители Федерации фехтования Армении подведут итоги чемпионате мира 2017 по фехтованию среди юниоров. 9 апреля завершился Чемпионат мира 2017 по фехтованию среди юниоров. Впервые за историю независимой Армении спортсмену национальной сборной удалось занять место в восьмерке лучших юных шпажистов мира. Участники пресс-конференции: главный секретарь Федерации фехтования Армении Арташес Мадоян, участница чемпионата мира 2017 по фехтованию, фехтовальщица Эмма Погосова.