Ադրբեջանն ակտիվ կրակ է վարել շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Մարտի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց: Ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ակտիվ կրակ է վարել արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում՝ արձակելով 31 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ պատասխան գործողությունների դիմելով միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում»:

Azerbaijani forces open intense sniper fire in Artsakh line of contact
YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS. Azerbaijani forces made over 35 ceasefire violations in the Artsakh-Azerbaijan line of contact, the defense ministry of Artsakh told ARMENPRESS.
The ministry released a statement, saying: “On March 21 and overnight March 22 Azerbaijani forces made over 35 ceasefire violations, firing more than 400 shots at Artsakh positions from various caliber firearms, including sniper rifles. Azerbaijani forces opened intense sniper fire in the eastern and northeastern parts, firing 31 shots.
The Defense Army of Artsakh confidently continue their service and take countermeasures only in case of strict necessity”.