Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 26-28-ը աշխատանքային այց կկատարի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսել: Երկօրյա այցի հագեցած օրակարգի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը բարձր մակարդակի հանդիպումներ կունենա ԵՄ բոլոր կառույցների ղեկավարների՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի, Եվրոպական hանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերի, Եվրոպական միության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինիի, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Անտոնիո Տայանիի, ինչպես նաև Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ժոզեֆ Դոլի և ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Բրյուսելում նախատեսված է նաև Նախագահ Սարգսյանի հանդիպումը «Կարնեգի» հետազոտական կենտրոնի փորձագետների հետ: Սերժ Սարգսյանը «Կարնեգի» կենտրոնում հանդես կգա ելույթով:
Հանրապետության Նախագահն աշխատանքային այցի շրջանակներում կհանդիպի նաև հայ համայնքի գործարար ներկայացուցիչների հետ:

President Sargsyan to pay working visit to Brussels
YEREVAN, FEBRUARY 24, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan will pay a working visit to Brussels, Belgium on February 26-28, press service of the President’s Office told “Armenpress”.
During the visit the President will hold high-level meetings with the leaders of all EU structures - President of the European Council Donald Tusk, President of the European Commission Jean-Claude Juncker, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of the European Commission Federica Mogherini, President of the European Parliament Antonio Tajani, as well as President of the European People’s Party Joseph Dole, and NATO Secretary General Jens Stoltenberg.
In Brussels, President Sargsyan will meet with the experts of the Carnegie Endowment for International Peace. At the Carnegie Endowment, Serzh Sargsyan will deliver a speech.
In the framework of his working visit, President Sargsyan will also have a meeting with the representatives of the Armenian business community.