Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 26-28-ը աշխատանքային այց կկատարի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսել: Երկօրյա այցի հագեցած օրակարգի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը բարձր մակարդակի հանդիպումներ կունենա ԵՄ բոլոր կառույցների ղեկավարների՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի, Եվրոպական hանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերի, Եվրոպական միության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինիի, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Անտոնիո Տայանիի, ինչպես նաև Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ժոզեֆ Դոլի և ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Բրյուսելում նախատեսված է նաև Նախագահ Սարգսյանի հանդիպումը «Կարնեգի» հետազոտական կենտրոնի փորձագետների հետ: Սերժ Սարգսյանը «Կարնեգի» կենտրոնում հանդես կգա ելույթով:
Հանրապետության Նախագահն աշխատանքային այցի շրջանակներում կհանդիպի նաև հայ համայնքի գործարար ներկայացուցիչների հետ:

Серж Саргсян с рабочим визитом отправится в Брюссель
Президент Армении Серж Саргсян с 26 по 28 февраля с рабочим визитом посетит Бельгию. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе аппарата президента РА.
В рамках насыщенной повестки дня визита Саргсян встретится с руководителями всех структур Евросоюза - председателем Совета Европы Дональдом Туском, председателем Еврокомиссии Жан-Клодом Юнкером, главой внешней политики ЕС, вице-председателем Еврокомиссии Федерикой Могерини, председателем Европейского парламента Антонио Таяни, а также главой Европейской народной партии Жозефом Долом и генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом.
Кроме того, в Брюсселе запланированы встреча с экспертами исследовательского центра “Карнеги” и выступление. В рамках визита президент Армении встретится с предпринимателями из армянской общины.