ՀՀ և Կորեայի Հանրապետության արտգործնախարարները ուղերձներ են փոխանակել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանը և Յուն Բյոնգ-սեն փետրվարի 21-ին ուղերձներ փոխանակեցին՝ Հայաստանի Հանրապետության և Կորեայի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Նախարար Նալբանդյանն իր ուղերձում նշում է, որ Հայաստանի Հանրապետության և Կորեայի Հանրապետության միջև նախորդ քառորդ դարի ընթացքում ձևավորել է ամուր գործընկերություն և հաստատվել է փոխշահավետ համագործակցություն: Էդվարդ Նալբանդյանը հույս է հայտնում, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի բացահայտել երկու երկրների միջև համագործակցության ողջ ներուժը և առավել ընդլայնել բարեկամական հարաբերությունները:
Նախարար Բյոնգ-սեն իր ուղերձում նշում է, որ Հայաստանի Հանրապետության և Կորեայի Հանրապետության հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրել, մասնավորապես, առևտրի և ներդրումների ոլորտներում: Յուն Բյոնգ-սեն պատրաստակամություն է հայտնում շարունակելու սերտ համագործակցությունը Էդվարդ Նալբանդյանի հետ՝ առավել ընդլայնելու գործընկերությունը երկու երկրների միջև՝ ընդգրկելով նոր հեռանկարային ուղղություններ:

FMs of Armenia and Republic of Korea exchange messages
YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. Foreign Ministers Edward Nalbandian and Yun Byung-se on February 21 exchanged messages on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and Republic of Korea, press service of the Armenian MFA told “Armenpress”.
The Armenian Minister said in his message that a firm partnership has been formed between Armenia and Republic of Korea in the last quarter century and mutually beneficial cooperation has been established. Edward Nalbandian expressed hope that it would be possible to reveal through joint efforts the entire potential of cooperation between the two states and further expand the friendly ties.
In his message FM Yun Byung-se said the relations between the two countries have developed steadily, particularly, in trade and investment spheres. He expressed readiness to continue the close cooperation with Armenia’s FM aimed at further expanding the cooperation between the two states by including new prospective directions.