Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարություն տարածեց՝ վերահաստատելով ՀՀԿ-ից դուրս գալու որոշումը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարություն է տարածել՝ վերահաստատելով Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունից դուրս գալու որոշումը և շեշտելով, որ շարունակելու է մնալ ակտիվ քաղաքականության մեջ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտարարությամբ Աբրահամյանը հանդես է եկել իր ֆեյսբուքյան էջում:
Ես կայացրել եմ իմ կյանքի կարևոր և դժվար որոշումներից մեկը և հայտարարում եմ, որ դադարեցնում եմ իմ անդամակցությունը Հայաստանի հանրապետական կուսակցությանը: Երկար եմ մտածել այս որոշումը կայացնելիս: Անկեղծ ասեմ՝ հեշտ որոշում չէր ինձ համար, քանի որ կուսակցությանը նվիրել եմ իմ կյանքի մի էական հատված՝ մոտ երկու տասնամյակ:
Շնորհակալ եմ իմ բոլոր կուսակցական ընկերներին՝ տարիների համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար: Շնորհակալ եմ ՀՀ պետական հաստատությունների նախկին ու ներկա պաշտոնյաներին, Հայաստանի մարզերի, քաղաքների ու գյուղերի նախկին ու ներկա պատասխանատուներին, մեր հազարավոր համաքաղաքացիներին բոլոր այն ձեռքբերումների համար, որոնց միասին ենք հասել:
Թիմային աշխատանքը, թիմի յուրաքանչյուր անդամի արժանապատվությունը եղել և մնում են ինձ համար առաջնային: Անշուշտ, ՀՀԿ-ում իմ տեղը բաց չի մնա. կգան նորերը, միգուցե ավելի խելացի կամ նպատակասլաց, բայց շատ կցանկանայի, որ լինեն առնվազն նույնքան հայրենասեր և պետականամետ:
Ես հեռանում եմ ՀՀԿ-ից, բայց շարունակելու եմ ակտիվ զբաղվել քաղաքականությամբ, քանզի համոզված եմ, որ ունեմ բավարար ուժ, գիտելիքներ ու փորձ՝ ծառայելու մեր պետությանն ու ժողովրդին:

Former PM Abrahamyan issues statement on leaving Republican Party of Armenia
YEREVAN, JANUARY 25, ARMENPRESS. Former Prime Minister of Armenia Hovik Abrahamyan issued a statement by reaffirming his decision to leave the Republican Party of Armenia and stating that he will continue remaining in the active politics.
He posted the statement on Facebook, reports “Armenpress”.
I have made one of the most important and difficult decisions of my life and I announce that I stop my membership to the Republican Party of Armenia. I have thought quite long on making this decision. Frankly, it was not an easy decision for me since I have devoted significant part of my life to the party, nearly two decades. I thank all my party friends for years of joint productive work. I thank former and current officials of state institutions, former and current leaders of Armenia’s provinces, cities and villages, thousands of our fellow citizens for all the achievements we reached together.
The team work, the dignity of each member of the team have always been and remain a priority for me. Of course, my place in the RPA will not remain open: new people will come, perhaps more intelligent or purposeful, but I would like them to be at least as patriotic and loyal to the state.
I am leaving the RPA, but will continue to be actively engaged in politics because I believe that I have enough strength, knowledge and experience to serve our state and people.