Հրաչյա Ռոստոմյանը խոսել է Ռուբեն Հայրապետյանի հետ տարաձայնությունների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարն անդրադարձել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ տարաձայնություններին: Պատասխանելով հարցին, թե ինչու նրանց «ջրերը մի առվով չեն հոսում», նա ասաց, որ նման խնդիր չկա: Նախարարը նշեց, որ պատրաստ է իրագործել ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված իր նպատակները: «Ես չեմ ասել, որ նոր ֆուտբոլիստներ կբերեմ, այլ ասել եմ, որ նոր մասնագետներ կբերեմ: Ես շարունակելու եմ իմ ասած բոլոր խոսերը տանել առաջ: Ֆուտբոլի ֆեդերացիան ֆինանսի պակաս չունի, քանի որ ֆինանսավորում ստանում է միջազգային կառույցներից: Եթե ունենա, մենք անպայման կօգնենք նրանց»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նախարար Ռոստոմյանը:
Ռոստոմյանը հոկտեմբերի 13-ին հայտարարել է, որ մտահոգված է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի արդյունքներով: «Արդյունքները մտահոգում են և ոչ բավարար են: Խնդիրները բազմազան են: Մենք զբաղվում ենք յուրաքանչյուր խնդրով, որ սկսում է մտահոգել, անկախ նրանից, թե որ մարզաձևին է վերաբերում՝ ֆուտբոլին, ըմբշամարտին, թե այլ»,- ասել էր նա: Ռոստոմյանը նշել էր, որ ֆուտբոլի հավաքականի հետ կապված քննարկումներ են սկսելու՝ հրավիրելով ֆուտբոլի մասնագետների:

Sports minister comments on feud with Football Federation boss
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Minister of Sports and Youth Affairs of Armenia Mr. Hrachya Rostomyan commented on the disagreements between him and President of Armenia’s Football Federation Mr. Ruben Hayrapetyan.
Asked why they have disputes and disagreements, the minister said there is no such problem. He mentioned he is ready to realize his goals aimed at development of football. “I didn’t say I will bring new footballers, I said I will bring experts. I will continue to move my promises forward. The Football Federation doesn’t lack finances, because it receives financing from international structures. If it will lack, we will definitely help”, Rostomyan said.
Rostomyan announced on October 13 that he is concerned over the results of Armenia’s national football team. “The results are concerning and not enough. There are numerous problems. We are dealing with every issue which starts to be concerning, regardless what sports it is: football, wrestling or others”, he said. He had mentioned they would invite football experts to have discussions.