Լավրովը եւ Քերին դեմ առ դեմ հանդիպում են անցկացնում Համբուրգում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը եւ ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Ջոն Քերին հանդիպում են անցկացնում գերմանական Համբուրգում, որտեղ դեկտեմբերի 8-ին բացվել Է ԵԱՀԿ-ի ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստը:
Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հղում անելով ՌԻԱ Նովոստիին, երկու երկրների արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները զրուցում են «դեմ առ դեմ»:
Ռուս եւ ամերիկացի դիվանագետները Սիրիայի խնդրի շուրջ հանդիպում են անցկացրել նախօրյակին: Դրա ավարտից հետո Քերին լրագրողներին հայտնել Է, որ կողմերը կարծիքներ են փոխանակել Հալեպի իրադրության շուրջ եւ պայմանավորվել են այդ թեմայի քննարկումը շարունակել դեկտեմբերի 8-ին:

В Гамбурге Лавров и Керри проводят встречу тет-а-тет
Глава МИД РФ Сергей Лавров и госсекретарь США Джон Керри проводят встречу в немецком Гамбурге, где в четверг открылось заседание СМИД ОБСЕ.
Как передает корреспондент РИА Новости, главы внешнеполитических ведомств двух стран беседуют "тет-а-тет".
Российский и американский дипломаты провели встречу по Сирии накануне. Тогда Керри заявил журналистам, что стороны обменялись идеями по ситуации в Алеппо и условились продолжить обсуждение этой темы в четверг утром,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.