Էդվարդ Նալբանդյանը Եվրոպայում կմասնակցի ՆԱՏՕ-ի և ԵԱՀԿ-ի համաժողովներին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի  5-ին կայցելի Վիեննա՝ մասնակցելու Միջուկային անվտանգության նախարարական համաժողովին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Դեկտեմբերի 7-ին Բրյուսելում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում, նախատեսված է ԱԳ նախարարի մասնակցությունը Հյուսիսատլանտյան դաշինքի և գործընկեր պետությունների` Աֆղանստանին նվիրված նախարարական հանդիպմանը։
Նույն օրը Էդվարդ Նալբանդյանը Փարիզում կմասնակցի Բաց կառավարման գործընկերության գագաթաժողովին:
Դեկտեմբերի 8-ից 9-ը Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը Համբուրգում կմասնակցի և ելույթ կունենա ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի 23-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին։ ԵԱՀԿ նախարարական խորհրդի  շրջանակներում նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ։
Դեկտեմբերի 10-ին նախարար Նալբանդյանը Փարիզում կանցկացնի Եվրոպայում հավատարմագրված Հայաստանի դեսպանների հետ ավանդական խորհրդակցությունը:

В Европе Эдвард Налбандян примет участие в саммитах НАТО и ОБСЕ
5 декабря министр ИД РА  Эдвард Налбандян посетит Вену, где примет участие  в министерском саммите по ядерной  безопасности.
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ МИД РА.
7 декабря в Брюсселе в штаб-квартире  НАТО намечено участие  Налбандяна в министерской встрече Североатлантического альянса и стран-партнеров, посвященной Афганистану.
В тот же  день в Париже  Эдвард Налбандян примет участие  в  саммите Партнерства   открытого управления.
8-9 декабря в Гамбурге Эдвард Налбандян примет участие в работе и выступит на 23-й сессии министерского совета  ОБСЕ. Предстоит ряд встреч в рамках министерского совета  ОБСЕ.
10 декабря в Париже  Эдвард Налбандян проведет традиционное совещание с аккредитованными в  Европе  послами Армении.