Վախճանվել է Հունաստանի նախկին նախագահ Կոնստանտին Ստեֆանոպուլոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 20-ին 90 տարեկան հասակում Աթենքի հիվանդանոցում վախճանվել Է Հունաստանի նախկին նախագահ Կոնստանտին Ստեֆանոպուլոսը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Wahsington Post թերթը: Մահվան պատճառը նշում են թոքաբորբի բարդությունը:
Ստեֆանոպուլոսը Հունաստանը ղեկավարել Է 1985-ից մինչեւ 2005 թվականը, իսկ մինչ այդ տարբեր պաշտոններ Է զբաղեցրել կառավարությունում. եղել Է վարչապետ, առեւտրի նախարար, ներքին գործերի նախարար, աշխատանքի եւ հասարակական ապահովագրության նախարար, ինչպես նաեւ անպորտֆել նախարար: Իշխանության վերջին  տարիներին նա մեծ ժողովրդականություն Էր վայելում ինչպես Հունաստանում, այնպես Էլ արտասահմանում, եւ մինչեւ այժմ համարվում Է երկրի ամենասիրելի ու հարգելի նախագահը:

Умер экс-президент Греции Константин Стефанопулос
Бывший президент Греции Константин Стефанопулос умер в возрасте 90 лет в больнице Афин в воскресенье. Как передает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этом сообщает Wahsington Post. Причиной смерти называют осложнение пневмонии.
Стефанопулос руководил Грецией с 1885 по 2005 годы, а до этого занимал различные должности в правительстве - был премьер-министром, министром коммерции, министром внутренних дел, министром труда и общественного страхования. а также министром без портфеля. В последние годы у власти стал очень популярен как в Греции, так и за рубежом, и дои сих пор считается самым любимым и уважаемым президентом страны.