Արմեն Ամիրյանն անդրադարձել է ՀՀԿ-ին անդամակցելու հնարավորությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանն անդամակցելու դիմում չի ներկայացրել: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում նախարարն ընդգծեց, որ դեռ որոշում չի կայացրել՝ անդամակցելո՞ւ է ՀՀԿ-ին, թե՞ ոչ: «Ես կարծում եմ, որ երկրի կառավարման նոր մոդելը ենթադրում է, որ ցանկացած նոր նախարար պետք է պատասխանատվություն կրի նաև կուսակցական առումով։ Որևէ նախարար կուսակցության անդամ է դառնում սեփական կամքով, նրան ոչ թե առաջարկում են, ճնշում են կամ պարտադրում են, այլ մարդը դառնում է սեփական կամքով»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Ամիրյանը:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ կուսակցական դառնա  մինչև  2017թ. խորհրդարանական ընտրությունները, նախարարը պատասխանեց. «Դրա մասին եմ ասում՝ դեռ ժամանակ ունեմ, որոշում պիտի կայացնեմ»։

YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. Minister of Culture of Armenia Armen Amiryan has not applied for the membership to the Republican Party of Armenia, reports “Armenpress”.
The Minister told reporters in the Parliament that he hasn’t decided yet whether to join the RPA or not.
“I think that the country’s new governance model supposes that any new Minister must be held responsible in terms of being a member of party or not. Any Minister becomes a member of a party on his/her own, he/she is not being suggested, pressured or obliged, rather the person becomes a member on his/her own will”, the Culture Minister said.
To the question whether it is possible that he will become a party member before the 2017 parliamentary elections, the Minister said: “I am talking about this, I still have time and will make a decision”.