Արցախի Նախագահը Վարդան Առաքելյանին հետմահու պարգեւատրել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը նոեմբերի 13-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված, ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Վարդան Առաքելյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել էին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, Արցախի պաշտպանության բանակի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, նոյեմբերի 13-ի ժամը 02:15-ի սահմաններում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Վարդան Հովհաննեսի Առաքելյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Президент Арцаха посмертно наградил Вардана Аракеляна медалью "За боевые заслуги"
13 ноября Президент Арцаха Бако Саакян подписал указ, согласно которому погибший во время исполнения служебных обязанностей военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны НКР Вардан Аракелян посмертно награжден медалью "За боевые заслуги".
Как  сообщили Арменпресс, в  пресс-службе  МО НКР,  на одной  из позиций, дислоцированных на южном направлении АО НКР, при еще не  выясненных обстоятельствах 13 ноября примерно в  02:15 часов смертельное  ранение  получил Вардан Ованесович Аракелян (1995 г/р).
Для  выяснения  обстоятельств  случившегося ведется  следствие.
Министерство обороны  НКР разделяет горе  от тяжелой  потери и выражает соболезнование семье, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.