Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում կիրառել է ՌՊԳ-7 ձեռքի հակատանկային նռնականետ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հոկտեմբերի 31-ի լույս նոյեմբերի 1-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 55 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 840 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (ՌՊԳ-7 /3 արկ/):
Հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»:

Azerbaijan fires RPG-7 grenade launcher at Nagorno Karabakh line of contact
YEREVAN, NOVEMBER 1, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told “Armenpress” the Azerbaijani side made more than 55 ceasefire violations at the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight October 31-November 1 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime more than 55 times by firing over 840 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
In the northern direction the Azerbaijani forces fired also RPG-7 grenade launcher (3 grenades).
The Defense Army forces took counter measures for suppressing the Azerbaijani activeness and continued confidently fulfilling their military tasks”.