Տորոնտոյում հանգանակված 915 հազար դոլար ռեկորդային գումարն ուղղվելու է Հայաստանի ու Արցախի զարգացմանը
Տորոնտոյում հանգանակված 915 հազար դոլար ռեկորդային գումարն ուղղվելու է Հայաստանի
ու Արցախի զարգացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայի Տորոնտո քաղաքում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կազմակերպմամբ և Կանադայում ՀՀ դեսպանության հովանու ներքո հոկտեմբերի 23-ին կայացել է ամենամյա դրամահավաքի միջոցառումը, որին ներկա էին Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Կանադայի Հայոց թեմի առաջնորդ Տեր Աբգար եպիսկոպոս Հովակիմյանը, հոգևոր հայրեր, հասարակական գործիչներ, լրագրողներ, հայ համայնքի բազմաթիվ ներկայացուցիչներ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից՝ հավելելով. «Բացման խոսքում դեսպան Եգանյանը մեծապես կարևորեց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ծավալած գործունեությունը՝ առանձնահատուկ ընդգծելով Տորոնտոյի մասնաճյուղի աշխատանքները:
Միջոցառման գլխավոր բանախոս, դեսպան Գրիգոր Հովհաննիսյանն իր խոսքում անդրադարձ կատարեց Սփյուռքի կառույցների՝ Հայաստանի և Արցախի զարգացմանն ուղղված ծրագրերին՝ նշելով, որ անկախության առաջին իսկ օրվանից Հայաստանն ու Արցախը մշտապես զգացել են են Սփյուռքի ամուր ներկայությունն ու աջակցությունը:
Երեկոյի ընթացքում հավաքված 915.000 ԱՄՆ դոլար ռեկորդային գումարն ուղղվելու է Հայաստանի ու Արցախի զարգացմանը միտված մի շարք կարևոր ծրագրերի իրագործմանը:

915 thousand USD donations in Toronto to be directed at development projects in Armenia and Artsakh
YEREVAN, OCTOBER 26, ARMENPRESS. “Hayastan” All-Armenian Fund’s annual fundraiser took place in Toronto on October 23, organized by the local chapter of the foundation under the auspices of the Embassy of the Republic of Armenia to Canada. Armen Yeganian, the Ambassador of Armenia to Canada, Grigor Hovhannissian, the Ambassador of Armenia to the United States of America, Bishop Abgar Hovakimyan, the Primate of the Armenian Diocese of Canada, clergymen, non-government sector, journalists and numerous members of the Armenian community attended the event.
In his speech, Ambassador Yeganian underlined the work of “Hayastan” All-Armenian Fund, emphasizing the success of its Toronto Chapter.
As “Armenpress” was informed from MFA Armenia, the guest speaker of the event, Ambassador Grigor Hovhannissian, spoke about the projects realized by Diaspora organizations, aimed at the development of Armenia and Artsakh. Ambassador Hovhannissian noted since the first day of independence, Armenia and Artsakh have always felt the strong presence and support of the Diaspora.
The record-breaking amount of 915,000 USD, raised during the evening will be directed to the implementation of several important projects in Armenia and Artsakh.